Strona głównaAktualnościOtwarcie nowej kolei kanapowej w Zieleńcu

Otwarcie nowej kolei kanapowej w Zieleńcu

Sezon narciarski w pełni, a co ważniejsze ustabilizowały się warunki narciarskie. Dlatego też w najbliższą sobotę odbędzie się w Zieleńcu uroczyste otwarcie nowej kolei kanapowej Mieszko M1.


Nowa inwestycja to 4-osobowa kanapa typu TATRALIFT, która będzie przewozić do 2400 osób na godzinę. Będzie pokonywać odległość ponad 500 metrów oraz niemal 100 metrów wysokości. Obok wyciągu znajdują się dwie trasy narciarskie o długości 520 oraz 650 metrów. Nowa kolej jest częścią projektu rozwoju infrastruktury w Ośrodku Mieszko gdzie obok dostępnego już zimowego placu zabaw dla najmłodszych uruchomiony zostanie także 90-metrowej długości talerzykowy wyciąg szkoleniowy (trasa jednak nie jest jeszcze naśnieżona).

Termin uruchomienia kolei kanapowej pierwotnie planowany był na 24 grudnia. Jednak plany pokrzyżowała niestabilna pogoda i trudne warunki atmosferyczne. Dopiero silniejsze mrozy, które przyszły do Zieleńca tuż przed Nowym Rokiem pozwoliły na idealne przygotowanie stoków, infrastrutkury oraz na przeprowadzenie ostatnich przed uruchomieniem wyciągu testów (w tym przypadku kluczowa jest pokrywa śnieżna oraz niska temperatura).

Zieleniec wyciag1 (1)

Nowa inwestycja w Zieleniec Ski Arena doskonale wpisuje się w koncepcję ośrodka otwartego na rodziny z dziećmi – nowoczesna, bezpieczna kanapa oraz towarzyszące jej stoki, łączki i wyciągi dla dzieci tworzą spójną całość, dzięki której najmłodsi adepci narciarskiego fachu w krótkim czasie mogą zdobyć bądź rozwinąć umiejętności.

Jest to o tyle istotna informacja, że wielkimi krokami zbliża się czas zimowych ferii. Więc jeśli ktoś jeszcze nie zdecydował, gdzie spędzi te dwa tygodnie, być może informacja o otwarciu nowej inwestycji okaże się czynnikiem decydującym.

Zieleniec wyciag1 (2)

Warunki narciarskie w Zieleńcu z każdym dniem poprawiają się. Coraz gęstsze opady śniegu pozwalają na otwieranie kolejny stoków. Obecnie do dyspozycji wszystkich miłośników białego szaleństwa jest już 15 wyciągów i przeszło 18 tras narciarskich na których zalega do 45 cm śniegu. Kilka dni temu ruszyły także kolejne i wyciągi: kanapa 4 osobowa W5, talerzyk W4 oraz talerzyk przy kościółku M4. Aktualnie ośrodek otwarty jest codziennie od godziny 9:00 do 22:00.

Wszystkie bieżące, codziennie aktualizowane informacje znajdują się na stronie internetowej kurortu: www.zieleniec.pl, a także na Twitterze, profilu stacji narciarskiej na Facebooku oraz Instagramie. Tam też znajdą Państwo widoki kamer oraz zdjęcia, na których sprawdzić można panujące w danej chwili w Zieleńcu warunki atmosferyczne.

Zieleniec wyciag1 (3)

Fot. Ski Arena Zieleniec

Udostępnij:
Oceń ten artykuł

kontakt@terazsudety.pl