Strona głównaAktualnościOstrzeżenie Meteorologiczne

Ostrzeżenie Meteorologiczne

Stopień 1 zagrożenia został wydany dla regionu w związku z ryzykiem wystąpienia obfitych opadów deszczu, oraz z powodu mniejszego ryzyka wystąpienia opadów większego gradu.

Przed nami kolejny ciepły i słoneczny dzień, ale od godzin południowych zaczną się formować pojedyncze komórki burzowe, które mogą łączyć się w klastry wielokomórkowe, nie wyklucza się burz stacjonarnych, które mogą nad danym miejscem utrzymywać się nawet przez kilkadziesiąt minut. Z tego powodu głównym zagrożeniem, zwłaszcza na obszarach górskich i podgórskich, będą nadmierne opady deszczu.

W silniejszych komórkach burzowych może ponadto wystąpić opad gradu o średnicy do ok. 2 cm (nie wyklucza się superkomórki, która może przynieść grad o średnicy do ok. 3 cm). Według obecnych prognoz najsilniejsze burze mogą wystąpić w Sudetach, na Przedgórzu Sudeckim i w Kotlinie Kłodzkiej.

Dla tego warto dziś spoglądać w niebo, zachęcamy również do sprawdzania strony ostrzeżeń na portalu Polskich Łowców Burz. http://lowcyburz.pl/sp2/index.php

 

Udostępnij:
Oceń ten artykuł

kontakt@terazsudety.pl