Strona głównaAktualnościOsówka na targach w Łodzi i w Hradec Kralove

Osówka na targach w Łodzi i w Hradec Kralove

W dniach 13-15 marca 2015 r. odbyły się XXI targi NA STYKU KULTUR w Łodzi. Wzięli w nich udział pracownicy Podziemnego Miasta Osówka Sp. z. o. o. Na stoisku prezentowane były walory podziemi oraz regionu.

Przygotowano interaktywną wystawę, można było zobaczyć eksponaty z czasów II wojny światowej. Szczególną atrakcją przygotowaną dla zwiedzających było odnajdywanie zakopanych w ziemi metalowych przedmiotów przy użyciu wykrywacza metalu. Można było także wygrać nagrody w czasie konkursów prowadzonych na stoisku. Od pierwszego dnia stoisko Osówki cieszyło się dużym zainteresowaniem odwiedzających. W piątek 13 marca relację ze stoiska przekazało łódzkie radio i telewizja.

głuszyca osówka targi (1)

W podobnym terminie w dniach 13 i 14 marca br. odbyły się Targi Ruchu Turystycznego INFOTOUR I CYKLOTURYSTYKA w Centrum Kongresowym Aldis w Hradec Kralove. Zwiedzający mieli możliwość zapoznania się z propozycjami biur podróży, uzdrowisk, hoteli, obiektów sportowych itp. Uczestnicy targów przybyli z całej Republiki Czeskiej i z krajów sąsiednich. Na targach miały miejsce także prelekcje znanych podróżników i występy zespołów muzycznych. W targach uczestniczyło Podziemne Miasto Osówka reprezentowane przez prezesa spółki pana Zdzisława Łazanowskiego. W jednym z dni targowych w promowaniu na rynku czeskim Osówki, a także walorów turystycznych Gminy Głuszyca oraz lokalnych agroturystów i restauratorów uczestniczył obecny na miejscu burmistrz Głuszycy pan Roman Głód.

głuszyca osówka targi (2)

Gmina Głuszyca

Udostępnij:
Oceń ten artykuł

kontakt@terazsudety.pl