Strona głównaAktualnościOSiR w Strzegomiu zmienia swój wygląd (FOTO)

OSiR w Strzegomiu zmienia swój wygląd (FOTO)

Trwa przebudowa Ośrodka Sportu i Rekreacji w Strzegomiu. Równolegle prowadzone są prace na górnej płycie boiska do piłki nożnej wraz z obiektami lekkoatletycznymi (zadanie nr 1) oraz na dolnej płycie boiska z trawy naturalnej (zadanie nr 2).

Do tej pory w ramach zadania 1 wykonano drenaż górnej płyty boiska i kanalizację deszczową, rozebrano część skarp po obu stronach trybuny, wykonano odwodnienie liniowe bieżni lekkoatletycznej. Została wykonana także podbudowa pod boisko projektowane z nawierzchnią ze sztucznej trawy i bieżnię projektowaną z nawierzchnią poliuretanową. Obecnie na terenie górnej płyty wykonywane są place dojazdowe i ciągi komunikacyjne.

W ramach zadania 2 zostało wykonane do tej pory odwodnienie płyty boiska, wybudowano podziemny zbiornik do retencji wody deszczowej, która będzie wykorzystywana do podlewania nawierzchni z trawy naturalnej, wykonano zasilanie elektryczne urządzeń i oświetlenia, zamontowano słupy oświetlenia boiska oraz słupy piłkochwytów, wykonano podbudowę boiska oraz betonową trybunę dla kibiców i schody terenowe. W ramach przebudowy dolnej płyty została wykonana do tej pory podziemna część instalacji automatycznego sytemu nawadniającego.

– Na dolnej płycie obiektu układana jest aktualnie nawierzchnia z trawy naturalnej oraz prowadzona jest dalsza część prac związanych z systemem nawodnienia. Na chwilę obecną wykonywane jest również przyłącze wodociągowe przeznaczone do uzupełniania wody gromadzonej w zbiorniku retencyjnym w celu wykorzystywania jej do podlewania trawy oraz przyłącze kanalizacji deszczowej jako odprowadzenie ewentualnego nadmiaru wody z tego zbiornika. Do końca lipca zostanie wykonane zadaszenie trybuny boiska z trawy naturalnej. – wyjaśnia Irena Kowalska, naczelnik Wydziału Inwestycji i Zamówień Publicznych w Urzędzie Miejskim w Strzegomiu.

Zakończenie robót budowlanych na dolnej płycie przewidziane jest do końca lipca br. Po tym okresie rozpoczną się czynności odbiorowe tej części obiektu. Zakończenie robót  związanych z przebudową boiska górnego i obiektów lekkoatletycznych przewidziane jest w połowie lipca 2016.

Udostępnij:
Oceń ten artykuł

kontakt@terazsudety.pl