Strona głównaWydarzeniaOrszak Trzech Króli w Wałbrzychu

Orszak Trzech Króli w Wałbrzychu

Już po raz trzeci mamy zaszczyt zaprosić wszystkich Wałbrzyszan na Orszak Trzech Króli, który wyruszy 06 stycznia 2015 roku, o godz. 12.00 spod kościoła pod wezwaniem Aniołów Stróżów przy ul. St. Moniuszki w Wałbrzychu. Orszak ten jest organizowany przez organizacje, stowarzyszenia i grupy katolickie oraz organizacje pozarządowe a jego celem jest nawiązanie do wydarzeń z przed 2000 lat, kiedy to Mędrcy ze Wschodu przybyli do Betlejem aby pokłonić się Świętej Rodzinie i ich nowonarodzonemu Dzieciątku.

Chcielibyśmy aby te wspaniałe, uliczne jasełka były czasem radości i zabawy. Abyśmy ten czas spędzili razem z naszymi dziećmi, pokazując im, że wspólne, uliczne kolędowanie to nie tylko staropolski zwyczaj ale też święto naszych rodzin. Chcemy promować wartość rodziny i małżeństwa, pokazywać, że w życiu ważna jest miłość i przywiązanie do tradycji. Wyjdźmy wspólnie na ulice naszego miasta przebrani w stroje z epoki i podążajmy za konnym Orszakiem Królewskim z radosnym śpiewem kolęd. Zachwyćmy się szopkami Bożonarodzeniowymi zbudowanymi przez nasze dzieci i inscenizacją muzyczno-taneczną przygotowaną przez gimnazjalistów. Spotkajmy też Heroda i Herodiadę w otoczeniu swoich żołnierzy.

Zakończenie Orszaku nastąpi na Placu Teatralnym, gdzie zostaną wręczone nagrody twórcom szopek w dwóch kategoriach : szkoły podstawowej i gimnazjalnej. Odbędzie się też krótka prezentacja kolęd w wykonaniu dzieci . Bądźmy wszyscy współorganizatorami tego radosnego wydarzenia i włączmy się do wspólnej zabawy i kolędowania.
„Kolędy lepiej śpiewać niż słuchać, lepiej razem niż samemu.”

Organizatorzy

Udostępnij:
Oceń ten artykuł

kontakt@terazsudety.pl