Strona głównaAktualnościOktoberfest i wystawa „Jan Karski Człowiek wolności” w Jedlinie Zdrój (FOTO)

Oktoberfest i wystawa „Jan Karski Człowiek wolności” w Jedlinie Zdrój (FOTO)

W ubiegły weekend w Zespole Pałacowo Hotelowym Jedlinka odbyła się impreza Oktoberfest. Oprócz możliwości skosztowania doskonałego piwa warzonego w tutejszym małym browarze wysłuchania muzyki na żywo, zabaw dla dzieci i dorosłych, można było również zwiedzić wystawę Muzeum Historii Polski dotyczącej postaci Jana Karskiego

Jan Karski był kurierem i emisariuszem politycznym. W podziemiu znany był pod pseudonimem „Witold”. Używał także innych: „Piasecki”, „Kwaśniewski”, „Znamierowski”, „Kruszewski”, „Kucharski”. Dwukrotnie, w tajemnicy przed administracją niemiecką, udawał się do getta warszawskiego. Aby zebrać dalsze materiały, w przebraniu niemieckiego żołnierza wszedł do obozu zagłady, który później zidentyfikował jako Bełżec. Po wojnie przyznał, że był to obóz przejściowy dla Żydów w Izbicy.

20140928_165152

Doskonałym dopełnieniem ścieżki edukacyjnej była projekcja kinowa w pomieszceniach pałacu komiksu zrealizowanego przez Disney Educational Productions na temat bohatera, poniżej prezentujemy go w wersji angielskojęzycznej.

Udostępnij:
Oceń ten artykuł

kontakt@terazsudety.pl