Strona głównaAktualnościOgłoszono przetargi na drogę S3

Ogłoszono przetargi na drogę S3

14 sierpnia br. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział we Wrocławiu ogłosiła przetargi na budowę drogi ekspresowej S3 na odcinku pomiędzy Legnicą, Jaworem i Bolkowem.

Blisko 36 km nowej drogi ekspresowej S3 pozwoli na szybsze i bezpieczniejsze podróżowanie z północy na południe Polski. Budowa drogi ekspresowej S3 to jedna z najbardziej wyczekiwanych inwestycji na Dolnym Śląsku. O tym, że jest niezbędna dla rozwoju gospodarczego i turystycznego w regionie mówi się od lat. Trasa ta będzie częścią międzynarodowego szlaku E65. Dzięki niej w powiecie jaworskim znacznie poprawi się komunikacja, co zwiększy szansę na ściągnięcie inwestorów i stworzenie stałych miejsc pracy w Jaworze i Bolkowie.

Ogłoszony właśnie przetarg dotyczy kolejnego odcinka drogi S3 prowadzącej znad morza na Dolny Śląsk i do granicy z Czechami w Lubawce. Drogowcy szukają wykonawcy na dolnośląski odcinek od Legnicy do Bolkowa. Podzielono go na dwa zadania, łącznie ma on około 36 km. Zbudowany ma zostać najwcześniej za trzy lata.

Odcinek S3 od Legnicy do Bolkowa będzie kontynuacją trasy S3 od Nowej Soli do Legnicy. Fragment podzielono na dwa odcinki: od węzła Legnica II ( bez węzła) do węzła Jawor II ( z węzłem) – od km 2+420 do km 22+150 od węzła Jawor II ( bez węzła) do węzła Bolków ( z węzłem ) od km 22+150 do km 38+255. Będzie to droga szybkiego ruchu z dwoma pasmami w każdym kierunku i pasmem awaryjnym szerokości 2,5 km. Przewidziano na tym etapie budowę czterech węzłów drogowych ( Jawor – połączenie z drogą nr 3, Jawor II, Paszowice – połączenie z drogą nr 3, Bolków – połączenie z drogą nr 5). Będzie też 25 obiektów takich jak wiadukty i mosty, powstanie MOP Jawor po obu stronach S3.

Na budowę przewidziano 33 miesiące bez okresów zimowych, a więc najwcześniej za około 3 lata, w 2017 ( jeśli zimy będą łagodne) pojedziemy nowa drogą. Bardziej prawdopodobny termin to 2018 rok.

 

s3

Fot. www.gddkia.gov.pl

Źródło: Gmina Bolków

Udostępnij:
Oceń ten artykuł

kontakt@terazsudety.pl