Strona głównaAktualnościOficjalne otwarcie centrum logistycznego DOMINO POLSKA

Oficjalne otwarcie centrum logistycznego DOMINO POLSKA

W czwartek 11 kwietnia odbyło się oficjalne otwarcie Centrum Logistycznego DOMINO POLSKA. Wydarzenie rozpoczęło się od symbolicznego przecięcia wstęgi, którego dokonali: prezes DOMINO POLSKA Eugeniusz Świszcz, burmistrz Bielawy Andrzej Hordyj, prezes zarządu Banku Spółdzielczego Elżbieta Nowakowska-Akermans, członek zarządu spółki ATLAS WORLD Rafał Zajączkowski oraz przedstawiciel firmy GLS POLAND Andrzej Wasielewski. W wydarzeniu, z ramienia gminy Bielawa, uczestniczyli także: Przewodniczący Rady Miejskiej Ryszard Dźwinieloraz zastępca burmistrza Aleksander Siódmak.
Po kulminacyjnym punkcie rozpoczynającym nowy etap firmy, rozpoczęły się wystąpienia okolicznościowe. Jako pierwszy, na scenie pojawił się oczywiście prezes DOMINO POLSKA Eugeniusz Świszcz, który podziękował wszystkim za przybycie oraz opowiedział krótką historię firmy. Duma, radość i wzruszenie towarzyszyła każdemu z wypowiadanych słów prezesa. Nic w tym dziwnego, bowiem inwestycja zrealizowana w Bielawskim Parku Przemysłowym należy do jednej z największych w powiecie dzierżoniowskim w ostatnich latach.

Po upadku przemysłu włókienniczego w Bielawie i w Polsce, konieczne było otwarcie się na nowe perspektywy. W latach 2004-2014, kiedy pełniłem funkcję zastępcy miasta ds. rozwoju, Bielawa postawiła na rozwój gospodarczy, w szerokim tego słowa znaczeniu. Stworzyliśmy strefę gospodarczą oraz wybudowaliśmy obwodnicę Bielawy – swego rodzaju zaplecze, potrzebne do sprawnego funkcjonowania strefy. Dzisiaj, mamy w mieście Bielawski Park Przemysłowy, który dzięki takim inwestorom jak DOMINO POLSKA, rośnie w siłę – siłę rozwoju gospodarczego. To cieszy niezmiernie, bo właśnie ten rozwój i nowe inwestycje są dla mnie, dzisiaj już jako burmistrza Bielawy, wciąż jednym z priorytetowych kierunków rozwoju”- mówił podczas swojego przemówienia Andrzej Hordyj.

Po oficjalnej części uroczystości, goście zwiedzili poszczególne pomieszczenia magazynowe i biurowe. Imponująca powierzchnia samego obiektu (ok. 10.500 m2), nowoczesny design, przeszklone pomieszczenia, a także ergonomia i maksymalne wykorzystanie przestrzeni, zrobiły na wszystkich spore wrażenie. Na zakończenie, obiekt został poświęcony przez trzech proboszczów bielawskich parafii: księdza Proboszcza Stanisława ChomiakaKrzysztofa Pełecha oraz Roberta Begierskiego.

Przypomnijmy, że w centralnym magazynie logistycznym firmy Domino przewidziano przede wszystkim wysokie składowanie towarów firmy Domino, ale także, między innymi, firmy spedycyjnej GLS.
Na ten moment, pozostaje tylko życzyć zarządowi firmy DOMINO oraz jej pracownikom, nieustającego rozwoju świadczonych usług, zadowolonych klientów oraz pomyślności i owocnej pracy w nowej siedzibie firmy u podnóża Gór Sowich.
źródło:http://um.bielawa.pl/pl/aktualnosci/wiadomosci/4386-oficjalne-otwarcie-centrum-logistycznego-domino-polska
Udostępnij:
Oceń ten artykuł

kontakt@terazsudety.pl