Strona głównaAktualnościObwodnica Bolkowa coraz bliżej

Obwodnica Bolkowa coraz bliżej

Na jednej z ostatnich sesji Rady Miejskiej Radni Bolkowa przegłosowali uchwałę – apel w sprawie, która dotyczyła realizacji obwodnicy miasta. Jest to projekt ściśle związany z budową odcinka drogi ekspresowej S-3 pomiędzy Legnicą, a węzłem Bolków, który zlokalizowany będzie w Sadach Dolnych.

Są już skompletowane dokumenty, brakuje tylko środków finansowych na wykup gruntów i rozpoczęcie prac budowlanych. Jak ważną będzie wspomniana obwodnica, pokazały pierwsze wolne dni od pracy w maju, gdy korek samochodowy przed wjazdem do naszego miasta liczył ponad 4 km. Nie dało się w żaden sposób włączyć do ruchu na terenie miasta, nie mówiąc o przejściach dla pieszych.

W związku z powyższym Burmistrz Jarosław Wroński rozpoczął wraz z Radnymi działania, by GDDKiA oraz Ministerstwo Infrastruktury wpisało wspomniane obejście komunikacyjne naszego miasta do najbliższych planów realizacyjnych. Będąc w Warszawie w centrali GDDKiA Burmistrz usłyszał potwierdzenie, że obwodnica Bolkowa będzie budowana wraz z realizacją drogi ekspresowej. Jednak przebieg drogi S-3 na odcinku Bolków – Lubawka staje się coraz bardziej problematyczny. Bardzo aktywnie, na rzecz zmiany jej przebiegu działa dziś grupa samorządów, które postulują budowę S-3 zgodnie z przebiegiem drogi krajowej nr 3. Oznacza to, że trasa ta, może być projektowana w kierunku Jeleniej Góry i dalej do Jakuszyc, a nie jak dotąd do Lubawki.

W tym wszystkim najważniejsze jest, aby krajowy ciąg komunikacyjny przez Bolków- DK-3 i DK-5 był tak przebudowany i zintegrowany, aby pozwolił mieszkańcom i przejezdnym bez kłopotu przejechać przez gminę.

554x369-obwodica_corraz_blizeja

Źródło: UM Bolków

Udostępnij:
Oceń ten artykuł

kontakt@terazsudety.pl