Strona głównaAktualnościNowy hotel w Świeradowie Zdroju (Wizualizacje)

Nowy hotel w Świeradowie Zdroju (Wizualizacje)

Q2studio autorska pracownia architektoniczna z Wrocławia, poinformowała o rozpoczęciu prac projektowych nad nowym hotelem w Świeradowie Zdroju

4Seasons Resort, to projekt który ma oferować 128 apartamentów i doskonały widok rozpościerający się z okiem i tarasów obiektu.

W zeszłym roku miasto Świeradów Zdrój sprzedało działkę w pobliżu kolei linowej na Stóg Izerski za kwotę 5 milionów złotych, polityka miasta dąży do rozwijania sieci noclegowej, w roku 2015 przybyło ich blisko 500.

Jednocześnie dbając o umiarkowany klimat urbanistyczny miejscowości, nowe obiekty nie mogą osiągnąć tysiąca i więcej miejsc noclegowych.

Nadal jednak są problemy rozbudową kolejnej nartostrady w rejonie kolejki gondolowej, mimo zmian w projekcie dbających o zabezpieczenie obiektów przyrody, Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska we Wrocławiu odmówiła inwestorowi i władzom miasta uzgodnienia planu zagospodarowania przestrzennego.

Podobny problem napotkał Hiszpański inwestor chętny na rewitalizację obiektu narciarskiego Świeradowiec, w finale wycofał się jednak z inwestycji.

Wizualizacje żródło: Q2studio

Udostępnij:
Oceń ten artykuł

kontakt@terazsudety.pl