Strona głównaAktualnościNowy dojazd do Wrocławia?

Nowy dojazd do Wrocławia?

Głosy mieszkańców ziemi dzierżoniowskiej mogą pomóc w bezpiecznym podróżowaniu do Wrocławia, w powstaniu nowej drogi szybkiego ruchu i przyczynić się do rozwoju regionu. Możesz w tym pomóc.

Do 30 stycznia Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju Regionalnego prowadzi konsultacje projektu Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2020. Samorządy z powiatów: kłodzkiego, ząbkowickiego, dzierżoniowskiego i części wrocławskiego podejmują uchwały w sprawie konieczności budowy drogi S8 Wrocław-Kłodzko-Boboszów, będą także wypełniać formularze konsultacyjne, zgłaszając uwagi  o braku drogi ekspresowej na tym odcinku.

Przesyłając wypełnioną ankietę każdy z nas może przyczynić się do powstania nowej i bezpiecznej drogi, co w naszym przypadku przełoży się na szybszy i bezpieczniejszy dojazd do Wrocławia.

Swoje uwagi można zgłaszać na dedykowanym formularzu przesyłając na adres konsultacjepbdk@mir.gov.pl, lub na adres Departament Dróg i Autostrad ul. Chałubińskiego 4/6, 00-928 Warszawa.

Dlaczego „ósemka” jest tak ważna?

Ziemię kłodzką i ząbkowicką  z Wrocławiem łączy droga krajowa nr 8. To ciąg drogi ruchu międzynarodowego E-67, która na wielu odcinkach jest bardzo niebezpieczna i przeciążona.  Nie odpowiada warunkom technicznym wymaganym dla ruchu międzynarodowego. Odcinek Wrocław-Kłodzko, z którego codziennie korzystają mieszkańcy ziemi dzierżoniowskiej jest jedną z najniebezpieczniejszych dróg krajowych w Polsce.

Droga ekspresowa S8, o którą trwa teraz walka, ma olbrzymie znacznie dla rozwoju naszej części Dolnego Śląska. Od przedłużenia drogi ekspresowej S5 z Wrocławia na południe Polski zależy rozwój naszego subregionu.

gddkia

Fot. www.gddkia.gov.pl

Udostępnij:
Oceń ten artykuł

kontakt@terazsudety.pl