Strona głównaAktualnościNowe stadiony w Strzegomiu oficjalnie otwarte (FOTO)

Nowe stadiony w Strzegomiu oficjalnie otwarte (FOTO)

Pierwszy weekend czerwca br. upłynął wszystkim mieszkańcom gminy Strzegom i zaproszonym gościom na sportowo. A to za sprawą wielkiego otwarcia strzegomskich stadionów i mnóstwa imprez towarzyszących temu wspaniałemu i niepowtarzalnemu wydarzeniu.

W trakcie 3-dniowych obchodów (3-5 czerwca br.) każdy wielbiciel sportu mógł znaleźć coś dla siebie. Odbyły się liczne mecze piłkarskie i siatkarskie w różnych kategoriach wiekowych, „Mityng Lekkoatletyczny” dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych, „Turniej Przedszkolaka” z udziałem 6 placówek oświatowych, biegi i test Coopera, pokazy judo i łucznictwa, gminne zawody sportowo-pożarnicze Ochotniczych Straży Pożarnych gminy Strzegom i wiele, wiele innych. W niedzielę kolejny już raz został zorganizowany Festyn Dziecięcy pn. „Wspólnie przeciw uzależnieniom”, gromadząc całe rodziny. Na jego zakończenie wystąpił legendarny zespół „Czerwone Gitary”, który zaśpiewał swoje największe przeboje.

Wśród gości piątkowej ceremonii otwarcia strzegomskich stadionów byli m. in.: wicewojewoda dolnośląski – Kamil Krzysztof Zieliński, dwukrotny mistrz  świata w rzucie młotem – Paweł Fajdek, były zawodnik i obecnie trener siatkówki – Krzysztof Stelmach oraz dziennikarz TVP Sport – Jacek Kurowski. Do Strzegomia przyjechali także przedstawiciele miasta partnerskiego – Pavullo nel Frignano z Włoch na czele z byłym burmistrzem – Vito Tedeschinim. Dodajmy jeszcze, że relację i wywiady na żywo ze stadionu przeprowadzało Radio Wrocław, a najbardziej zasłużonym działaczom i sympatykom AKS-u Strzegom wręczono Odznaki Honorowe Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej.

Zaproszeni goście byli pod wrażeniem zmodernizowanych stadionów i gratulowali realizacji inwestycji.

Burmistrz Strzegomia – Zbigniew Suchyta stwierdził: – Cieszę się, że ta inwestycja została zakończona. Jestem przekonany, że będzie ona służyła naszym mieszkańcom, młodzieży i nie tylko. Bardzo serdecznie wszystkim dziękuję za współpracę przy tym dziele i cieszę się, że mamy taki dzień w Strzegomiu – podkreślił.

Piękne i nowoczesne obiekty zostały oddane do użytku. Znając pasję i zamiłowanie mieszkańców gminy Strzegom do uprawiania sportu i rekreacji, nie ma żadnej obawy, że pozostaną one puste i niewykorzystane.

Udostępnij:
Oceń ten artykuł

kontakt@terazsudety.pl