Strona głównaAktualnościNowe, składane boisko ze sztuczną murawą w Jeleniej Górze

Nowe, składane boisko ze sztuczną murawą w Jeleniej Górze

Boisko można rozłożyć w niespełna godzinę w każdym, byle w miarę równym terenie. Na próbę rozłożono jedno w jeleniogórskim Rynku.

– Zaprosiliśmy kilka reprezentacji szkół, by wypróbowały te boiska w praktyce – powiedział Andrzej Marchowski, zastępca naczelnika Wydziału Dialogu i Spwaw Społecznych, odpowiedzialny za wykorzystanie środków tych funduszy.

Boisko ma wymiar 10 x 15 m, układane jest z kwadratowych „puzzli” o wymiarze 100 x 100 cm. Boiska do piłki nożnej pokryte są „trawą syntetyczną”. – Są jeszcze inne boiska, do koszykówki, także w wersji „mini” – mówi Marcin Zawiła. – Te z kolei mają nawierzchnię polipropylenową, a układane są z mniejszych kostek 30 x 30 cm. Kupiliśmy też takie, ale będziemy je wypróbowywać nieco później.

– Zakupiliśmy boiska do gry w wersji „mini” – powiedział Marcin Zawiła, Prezydent Jeleniej Góry. – Źródłem środków był fundusz profilaktyki zdrowotnej, w tym szczególnie pieniądze gromadzone na tzw. funduszu przeciwalkoholowym. Uważam, że takie ich wykorzystanie jest najlepszym sposobem szeroko rozumianej profilaktyki, a każdy, który widzi grające na tym boisku dzieci, może się o tym przekonać na własne oczy.

Łączna wartość zakupu to prawie 80 tys. zł. – Wykonawca miał je dostarczyć do 27 maja, udało się kilka dni wcześniej, co nas bardzo cieszy, bo akurat pogoda jest znakomita do takiego eksperymentu, jak próby nowych boisk.

boisko_jgora

 

Udostępnij:
Oceń ten artykuł

kontakt@terazsudety.pl