Strona głównaAktualnościNowe miejsca wypoczynku w Dzierżoniowie

Nowe miejsca wypoczynku w Dzierżoniowie

Do końca września w parku pomiędzy osiedlami Różanym, Jasnym i Błękitnym powstaną dwa nowe place zabaw. Miejsca wypoczynku i rekreacji budowane są z myślą o młodszych i starszych dzieciach. Pomyślano także o opiekunach.

Specjalna nawierzchnia poliuretanowa zapewni najmłodszym bezpieczną zabawę. Plac dla starszych dzieci pokryty będzie drobnoziarnistym piaskiem. Teren obu placów zostanie ogrodzony.

Najmłodsi mieszkańcy będą mogli korzystać w nowych miejscach rekreacji z huśtawek, zjeżdżalni i piaskownic, zestawów zabawowych, równoważni, drążków gimnastycznych i zestawów sprawnościowych. Na terenie placów zabaw zamontowane zostaną także ławki i stoły. Inwestycja kosztować będzie 725 tys. 700 zł.

Przy parku pomiędzy osiedlami jest górka zapewniająca najmłodszym frajdę zimą, tor BMX i wybudowane niedawno miasteczko ruchu drogowego. W niedalekiej przyszłości powstanie także siłownia plenerowa. Po drugiej stronie ul. Sikorskiego są boiska Orlika, a na terenie Szkoły Podstawowej nr 5 dwa nowoczesne boiska sportowe, bieżnia i skocznia w dal.

plac zabaw dzierzoniow

Udostępnij:
Oceń ten artykuł

kontakt@terazsudety.pl