Strona głównaAktualnościNowe inwestycje narciarskie w Czarnej Górze

Nowe inwestycje narciarskie w Czarnej Górze

Czarna Góra jest jedną z najlepszych i największych polskich stacji narciarskich. W związku z faktem, że zeszłego roku zima narciarzy nie rozpieszczała, w tym roku stacja postawiła na zapewnienie im jak najlepszych warunków na trasach niezależnie od pogody. W tym celu zakupiono 20 nowych armatek śnieżnych firmy SuperSnow. Dodatkowo, przebudowie ulega pole narciarskie dla najmłodszych, aby uczynić to miejsce jeszcze bardziej atrakcyjnym. Jak podaje portal skionline.pl, nie jest to koniec inwestycji.

Na przyszły rok zaplanowano budowę kolei wyposażonej w 6-osobowe kanapy z podgrzewanymi siedzeniami oraz osłonami chroniącymi przed wiatrem firmy Tatralift. Analogiczna kolejka stoi już w Karpaczu w ośrodku Biały Jar. Nowa kolej ma mieć przepustowość 3000 osób na godzinę, 1358 m długości i 375 m różnicy poziomów. Wydane zostało już pozwolenie na budowę, a rozpoczęcie prac przewidziano na lipiec 2015 r.

Zrzut ekranu 2014-11-12 13.53.05

Jednocześnie w ofercie ośrodka znajduje się się tzw. Blackcard, w ramach której będzie można orzystać ze stoków trzech ośrodków narciarskich tzw. Ski Region Śnieżnik przez 6 dowolnych dni w sezonie 2014/2015. Blackcard to również karta rabatowa, która upoważnia do 10% rabatu m.in. w lokalach gastronomicznych i w wypożyczalniach sprzętu narciarskiego czy szkołach narciarskich. Karnet jest ważny przez 7 godzin dziennie od pierwszego wejścia na dowolnym ośrodku. Istnieje również możliwość zmiany ośrodka narciarskiego w trakcie dnia np. bezpłatnym Ski Busem. Blackcard jest do nabycia online z 25% upustem do dnia 15 listopada, 20% upustem do 15 grudnia, a od 16 grudnia z 10% upustem aż do końca sezonu 2014/2015.

750x400px_bc

Ski Region Śnieżnik to trzy stacje narciarskie, usytuowane w regionie Masywu Śnieżnika. Wspólny projekt stacji narciarskich Czarna Góra, Kamienica i Lądek Zdrój, wspierany przez gminy Stronie Śląskie i Lądek Zdrój, nawiązuje do powstałej w latach 70. koncepcji dużego ośrodka narciarskiego, umiejscowionego na tych terenach. Jeden karnet, trzy ośrodki – umożliwi szusowanie we wszystkich trzech ośrodkach za pośrednictwem jednego karnetu. Ski Region Śnieżnik oznacza 13 km tras, 5 kolei linowych, 12 wyciągów orczykowych i talerzykowych, 3 taśmy bieżne dla dzieci, 2700 miejsc parkingowych i 12 000 miejsc noclegowych. 

LOGO AREK ski3_170Kilka dni temu pisaliśmy również o pracach związanych z budową najdłuższej w Polsce kolei grawitacyjnej w Czarnej Górze. Podczas jednego przejazdu o długości 950 m do pokonania będą trzy pętle, przejazd przez las, potok i 8metrowy wiadukt.

Pozostaje nam tylko życzyć wszystkim dużo śniegu.

Udostępnij:
Oceń ten artykuł

kontakt@terazsudety.pl