Strona głównaAktualnościNowa trasa dla miłośników głuszyckich tras MTB

Nowa trasa dla miłośników głuszyckich tras MTB

Stowarzyszenie Przyjaciół Głuszycy przygotowało dla kolarzy górskich nowy singletrack na Rybnickim Grzbiecie, który oferuje wszystko to, co najlepsze.

 Część grzbietowa singletracku jest techniczna i widokowa. W miejscu, gdzie wytraca wysokość, schodząc do Przełęczy pod Wawrzyniakiem, napotkacie znaczną porcję serpentyn na stromym stoku. W zjeździe będzie fantastycznie! Natomiast podjazd zmęczy najtwardszą „łydę” i wymaga dobrej techniki pokonywania stromych zakrętów. Singeltrack jest z założenia dwukierunkowy, gdyż sąsiedni, znany od lat single trawersujący Rybnicki Grzbiet, będzie czasowo wyłączony ze względu na zrywkę drewna. Krótko mówiąc: piękna jazda, megawidoki z grzbietu, a pokonanie trasy w kierunku „pod górę” usatysfakcjonuje najlepszych rowerzystów. Na singlu jest jeszcze miękko i minie trochę czasu, zanim ziemia się ułoży, ale już można go testować i przede wszystkim wysyłać nam relację z jazdy. Oznaczenie uzupełnimy do końca czerwca.

mapa mtb gluszyca

Prace są prowadzone przy ścisłej współpracy i za zgodą Nadleśnictwa Wałbrzych. Uroków z jazdy możecie doświadczać dzięki zawsze niezawodnym  wolontariuszom ze Strefy MTB Głuszyca, którzy pracowali w niedzielę 14 czerwca. Są to: Leszek Kujawka, Robert Kandefer, Sylwek Molski, Janusz Pawłowski, Kuba Rekowski, Karol Szyszka, Grzegorz Walczak, Piotrek Walczak.

Gmina Głuszyca

Udostępnij:
Oceń ten artykuł

kontakt@terazsudety.pl