Strona głównaAktualnościNowa kolej kanapowa w Zieleńcu – świąteczny prezent dla narciarzy

Nowa kolej kanapowa w Zieleńcu – świąteczny prezent dla narciarzy

Z niecierpliwością oczekujemy na otwarcie nowego sezonu narciarskiego, co już niebawem w Zieleńcu nastąpi. Ale jest i druga dobra wiadomość – jeszcze w tym roku, najprawdopodobniej przed świętami, oddana do użytku zostanie nowa kolej kanapowa.

Proces uruchomienia nowego wyciągu przebiega zgodnie z planem. Aktualnie prowadzona jest ostatnia faza montażu instalacji oraz instalowania oprogramowania. Bardzo ważne, że pojawiły się w Zieleńcu niższe temperatury oraz opady śniegu – sprzyja to niewątpliwie koniecznym do przeprowadzenia testom.

15 grudnia kończy na obiekcie pracę ekipa firmy Tatrallift, która jest wykonawcą całej inwestycji, natomiast odbiory zostały zaplanowane na piątek, 18 grudnia. Jeśli nie wystąpią żadne nieprzewidziane okoliczności (a takich się raczej nie spodziewamy), wszystko wskazuje więc na to, że tuż przed świętami nowa kanapa zostanie oddana do użytku narciarzom.

Przypominamy, że jest to piąta już tego typu kolej w Zieleniec Ski Arena. 4-osobowe kanapy będą mogły w ciągu godziny wywieźć na górę aż 2400 osób. Kolej pokonywać będzie odległość 501 metrów oraz 91 wysokości, a średnie nachylenie terenu wyniesie 18 procent. Dla korzystających z kolei narciarzy wzdłuż wyciągu dostępna będzie trasa o długości 520 metrów oraz dwie w jej najbliższym sąsiedztwie do 650 metrów.

Warto dodać, że nowa kolej częścią projektu rozwoju całej infrastruktury w Ośrodku Mieszko gdzie obok dostępnego już zimowego placu zabaw dla najmłodszych powstaje 70-metrowej długości talerzykowy wyciąg szkoleniowy.

czerwona_kanapa_01

Ski Arena Zieleniec

Udostępnij:
Tagi
Oceń ten artykuł

kontakt@terazsudety.pl