Strona głównaAktualnościNowa inwestycja w Zieleniec Ski Arena

Nowa inwestycja w Zieleniec Ski Arena

Choć Zieleniec jest już znanym w całym kraju kurortem, coraz odważniej konkurującym z innymi ośrodkami w Polsce, chcąc przyciągać coraz większe rzesze fanów białego szaleństwa, musi stawiać na rozwój i nowe inwestycje. Jedną z nich będzie nowoczesna 4-osobowa kolej krzesełkowa w Ośrodku Mieszko, która już pod koniec tego roku otwarta zostanie dla narciarzy.

Zieleniec Ski Arena to przeszło 24 kolei i wyciągów narciarskich oraz ponad 21 kilometrów tras narciarskich. Bogata infrastruktura, ukształtowanie terenu oraz specyficznym klimat Zieleńca powodują, że mile widziani są tu zarówno doświadczeni w narciarskim boju pasjonaci, jak i rodziny z maluchami, które debiut na dwóch bądź jednej desce mają dopiero przed sobą.

Aby dotrzymać kroku innym dynamicznie rozwijającym się kurortom w Sudetach, Beskidach czy Tatrach, a nade wszystko jeszcze bardziej zadbać o komfort odwiedzających Zieleniec narciarzy, już najbliższej zimy otwarta zostanie następna nowoczesna kolej krzesełkowa – tym razem w Ośrodku Mieszko.

4-osobowe kanapy typu TATRALIFT-SLF4p z taśmą do wsiadania pozwolą na przewożenie do 2400 osób na godzinę. Kolej pokonywać będzie odległość 501 metrów oraz 91 wysokości, natomiast średnie nachylenie terenu wyniesie 18 procent. Dla korzystających z kolei narciarzy wzdłuż wyciągu dostępna będzie trasa o długości 520 metrów oraz dwie w jej najbliższym sąsiedztwie – do 650 metrów.

Co jednak niezwykle istotne, to że kolej krzesełkowa jest jedynie częścią projektu rozwoju całej infrastruktury w Ośrodku Mieszko. Jego drugim, niezwykle istotnym elementem jest rozbudowa dostępnego już zimowego placu zabaw dla najmłodszych, który wzbogacony zostanie o 70-metrowej długości talerzykowy wyciąg szkoleniowy. Uruchomienie całego kompleksu szkoleniowego wraz z nową koleją krzesełkową nastąpi w listopadzie 2015 roku.

ski arena zieleniec

Ski Arena Zieleniec 

Udostępnij:
Oceń ten artykuł

kontakt@terazsudety.pl