Strona głównaAktualnościNiemcy prowadzą w Strzegom Horse Trials (WYNIKI)

Niemcy prowadzą w Strzegom Horse Trials (WYNIKI)

Za nami drugi dzień Strzegom Horse Trials 2015. Z punktu widzenia organizatorów, chyba jeden z najtrudniejszych, ponieważ rozgrywanych było dziś kilka prób ujeżdżenia oraz skoków przez przeszkody dla łącznie pięciu konkursów: CI-short1*, CI-short1*J, CI-long1*, CI-short2*,  CI-long3*. Jutro pierwsze starty na crossie. W najwyższych konkursach prowadzą Niemcy.

W klasyfikacji ogólnej juniorów (CI-short1*J) mała roszada po próbie skoków przez przeszkody. Prowadząca po ujeżdżeniu Małgorzata Cybulska startująca na Sir Scotty spadła na drugą pozycję z łącznym wynikiem 50,90 punktów karnych, ustępując tym samym miejsca Gerdine Frens z Holandii na Wishfull Thinking (46,90 pkt.), która pokonała parkur bezbłędnie w najkrótszym czasie. Małgorzata Cybulska pojawia się w pierwszej trójce najlepszych juniorów także ze swoim drugim koniem – Chenaro 2, na którym po próbie skoków awansowała z szóstego na trzecie miejsce.

W CI-short1* z kolei niewielkie zmiany. Nadal na prowadzaniu pozostaje reprezentant Szwajcarii Felix Vogg na Cleveland III z wynikiem po dwóch próbach 39,2 punktów karnych. Drugie miejsce należy do Merel Blom z Holandii i The Quizmaster (40,70 pkt.). Dwie zrzutki na parkurze, będącą trzecią po ujeżdżeniu, Karin Donckers z Belgii, kosztowały utratę dobrej pozycji. Jej miejsce zajął Henrik Adnervik ze Szwecji, dosiadający Bally Quantos.

W „dwóch krótkich gwiazdkach” prowadzą Niemcy. Po próbie skoków przez przeszkody pozycję lidera obroniła Stephanie Bohe, startująca na 8-letniej klaczy Corona 94. Wynik tej pary po dwóch próbach to 36,10 punktów karnych. Nie zmieniła się również suma punktów karnych Julii Krajewski dosiadającej 14-letniego London-Return OLD (37,70 pkt.). Czysty przejazd w doskonałym czasie zagwarantował awans z szóstego na trzecie miejsce parze Franca Ludeke i Cero Song. Łączny wynik tej pary to 41,40 punktów karnych.

Awansował również nasz polski zawodnik – Paweł Spisak dosiadający klaczy Strona II, który po ujeżdżeniu i skokach zajmuje obecnie piąte miejsce. Jutro próba terenowa, która ostatecznie wyłoni zwycięzcę tego konkursu. Pierwszy zawodnik wystartuje już o 8:00 rano.

Mimo że Strzegom Horse Trials 2015 trwa w najlepsze już od wczoraj, dla zawodników startujących w CI-long1* i CI-long3* zawody rozpoczęły się dopiero dzisiaj. Od rana do późnego popołudnia równolegle na dwóch czworobokach trwała próba ujeżdżenia dla zawodników obu tych konkursów.

Wiele osób śledzących listy startowe i wyniki „jednej długiej gwiazdki” z pewnością było przekonanych, że sprawdzi się powiedzenie „ostatni będą pierwszymi”. Tymczasem stało się inaczej. Michael Jung, startujący jako ostatni w tym konkursie, nie pokonał reprezentantki Belgii Karin Donckers, dosiadającej Quartz de la Ferme, która uzyskała najlepszy wynik z ujeżdżenia (75,68%). Jung ostatecznie zajął trzecie miejsce z wynikiem (72,61%). Druga jest NiemkaKatharina Tietz i Lucky Comeback z wynikiem 72,73% z czworoboku.

W CI-long3* – najtrudniejszym konkursie zawodów, po ujeżdżeniu prowadzą reprezentanci Niemiec. Aż cztery pierwsze miejsca należą do tych zawodników. Liderem konkursu jest Michael Jung, zajmujący dwie pierwsze pozycje z wynikami 77,50 % na Halunke FBW i 76,79 na fischerTakinou, na którym w ubiegłym roku wygrał w Strzegomiu CI-short2*. Trzecie miejsce zajmuje Sandra Auffarth na Ispo (72,37%).

Jutro rozpoczynają się starty na crossie. Już o 8:00 rano ze start-boxu ruszy pierwszy zawodnik. Oprócz próby terenowej dla CI-long1*, CI-short1*, CI-short1*J i CI-short2* na czworoboku zobaczymy jeźdźców startujących w ramach Pucharu Narodów.

STRZEGOM HORSE TRIALS – WYNIKI ONLINE

strzegom horse trials

Tekst, foto – Strzegom Horse Trials

Udostępnij:
Oceń ten artykuł

kontakt@terazsudety.pl