Strona głównaAktualnościNiedługo otwarcie największego na Dolnym Śląsku parku miniatur – Minieuroland

Niedługo otwarcie największego na Dolnym Śląsku parku miniatur – Minieuroland

Już wkrótce nasz region wzbogaci się o kolejną atrakcję. Właśnie dobiega końca budowa w Kłodzku największego na Dolnym Śląsku parku miniatur – Minieuroland. Oficjalne otwarcie parku zaplanowano na 18 lipca o godzinie 9.00. 

Park Miniatur Minieuroland w Kłodzku to jedyny w Polsce kompleks rekreacyjno-edukacyjny, który oprócz atrakcji oferowanych przez typowy park miniatur jest jednocześnie arboretum. Wśród unikatowych drzew, kwitnących krzewów znajdują się miniatury najważniejszych światowych obiektów. Minieuroland to miejsce, gdzie natura spotyka się z kulturą!

Gdzie?

Park Miniatur Minieuroland znajduje się przy drodze na Polanicę Zdrój, trasie wjazdowej do Kłodzka, jednego z najbardziej malowniczych miast Dolnego Ślaska, słynącego zarówno z dobroczynnego klimatu, jak i zabytków. Położony jest na trasie dawnego szlaku bursztynowego. Bliskość takich miejsc jak Zieleniec, Polanica-Zdrój i Duszniki-Zdrój wraz z organizowanym tu corocznie w sierpniu Międzynarodowym Festiwalem Chopinowskim – to kolejne atuty naszego parku, przemawiające za tym, by odwiedzić ten urokliwy zakątek Kotliny Kłodzkiej.

minieuroland
Co?

Park Miniatur Minieuroland to rozciągający się na powierzchni 20 tys. m2 malowniczo położony obiekt liczący obecnie 35 miniatur (docelowo planowanych jest ponad 100 obiektów), wzorowanych na słynnych budowlach z całego świata, a zwłaszcza Europy i Dolnego Śląska, w tym Kłodzka i okolic. Wśród pięknego drzewostanu podziwiamy, wykonane z niezwykłą starannością i pieczołowitością, miniatury obiektów z czasów starożytnych aż po budowle współczesnej architektury. W otoczeniu baśniowej wręcz scenerii, wyszukanych i unikalnych ponad 500 gatunków drzew i krzewów, sprowadzonych z najlepszych szkółek roślin z Holandii i Belgii możecie Państwo podziwiać kultowe budowle światowej sławy. .Nasze arboretum, zaprojektowane z wielką dbałością o każdy detal, zaprasza do krainy piękna, spokoju i harmonii.

5 krain, ponad 100 miniatur

Minieuroland to żywy organizm, który będzie się stale rozrastał i wzbogacał o nowe makiety. Obecnie ciągle rozbudowujemy parku 5 landów krain w których znajdują się miniatury obiektów industrialnych: fabryk, kopalń, elektrownii, budowli architektury nowoczesnej oraz obiektów sportowych, a także makiety obiektów związanych z transportem i komunikacją. Aż na 200 m2 rozciągać się będzie makieta Wrocławskiego Portu Lotniczego – oficjalnego partnera Minieurolandu. Dużym powodzeniem cieszy się ogromna makieta kłodzkiego Rynku wraz ze swymi najmniejszymi detalami wiernie przypominająca oryginalny obiekt. A w niedalekiej przyszłości w Minieurolandzie kolejna atrakcja: sobowtór jednej z najwyższych budowli świata. Już niebawem stanie tu 30 metrowa kopia bliźniaczych wież – Petronas Twin Towers z Kuala Lumpur. Z wieży sięgającej 10. piętra budynku mieszkalnego będzie można podziwiać całość arboretum oraz pobliskie góry Kotliny Kłodzkiej.

Więcej informacji o parku miniatur w Kłodzku można znaleźć na oficjalnej stronie internetowej: http://minieuroland.pl/

Informacja, zdjęcia – Park miniatur Minieuroland 

Udostępnij:
Oceń ten artykuł

kontakt@terazsudety.pl