Strona głównaAktualnościNarciarstwo w lesie może kosztować nawet półtora tysiąca złotych

Narciarstwo w lesie może kosztować nawet półtora tysiąca złotych

Janske Lazne – Kara do dziesięciu tysięcy koron jest zagrożeniem dla narciarzy, jeśli udadzą się do lasu zamiast na stoki. Odnotowywanych jest wiele przypadków ruchu narciarzy monitorowanych przez strażników Parku Narodowego. 

„Jazdy na nartach przez las zakazuje ustawa o lasach. Strażnicy za naruszenie prawa mogą nałożyć grzywnę w wysokości 10 000 koron czyli 1 619 zł lub rozpocząć postępowanie administracyjne. SkiResort Montenegro – Pec zainstalował ostrzeżenia w zeszłym tygodniu, aby zapobiec zjeżdżaniu narciarzy ze stoków.

„Każdego roku instalujemy sieci bezpieczeństwa oraz pasy wzdłuż stoków. Dodaliśmy także dwujęzyczne ostrzeżenia dla narciarzy, aby nie wychodzili poza stoki. Nie tylko ruch wśród drzew jest niebezpieczny dla narciarzy, ale także ochrona przyrody, która powinna być ważna dla wszystkich „- podkreślił dyrektor SkiResort Černá hora-Pec Petr Hynek.

Nowe ostrzeżenia są ustawione w kilku miejscach w SkiResort. „Czarna Góra to przede wszystkim początki stoków Andel i Hofmanka. Są to miejsca w pobliżu górnej stacji wyciągu. owe ostrzeżenia zainstalowano równiez przed sezonem zimowym w Szpindlerowym Mlynie na stoku Medvedin i Hank oraz dużych stokach narciarskich w Svatém Petru”

 

Udostępnij:
Tagi
Oceń ten artykuł

kontakt@terazsudety.pl