Strona głównaAktualnościNajwyższa ścianka wspinaczkowa w Polsce oficjalnie otwarta

Najwyższa ścianka wspinaczkowa w Polsce oficjalnie otwarta

W sobotę, 18 kwietnia oficjalnie otworzono w Nowej Rudzie Słupcu najwyższą ściankę wspinaczkową w Polsce. Na pokopalnianym szybie można się wspinać po 58-metrowej ścianie.

Pod użytek publiczny została oddana najwyższa sztuczna ścianka wspinaczkowa w Polsce, mierząca około 60 metrów, która powstała z pokopalnianego Szybu „Nowy I” znajdującego się na dawnym terenie kopalni KWK Nowa Ruda.

W uroczystym przecięciu wstęgi udział wzięli : Burmistrz Miasta Nowej Rudy – Tomasz Kiliński, Posłanka na Sejm RP – Monika Wielichowska, Senator – Stanisław Jurcewicz, oraz Starosta Kłodzki – Maciej Awiżeń.

Cała inwestycja kosztowała 2,5 mln złotych.

scianka otwarcie 8

Na ściance udostępnione zostały dwie trasy: ponad 58- metrową zewnętrzną dla zaawansowanych oraz 21 – metrową wewnętrzną dla osób początkujących, obie trasy przetestowane zostały przez mistrza świata we wspinaczce na czas – Łukasza Świrka.

Ścianka wspinaczkowa aktualnie zarządzana jest przez Centrum Turystyczno – Sportowe. Obiekt czynny jest od poniedziałku do niedzieli  w godzinach od 10:00 do 18:00.

Chcąc skorzystać ze ścianki musimy pamiętać o zmianie obuwia. Więcej informacji znajdziecie Państwo na stronie www.centrum.ng.pl.

Dodatkowych informacji udziela dział marketingu CTS: 74-0872-060-10 wew. 34,natomiast REZERWACJI można dokonać pod numerem 500-824-348.

Serdecznie zapraszamy!

scianka NR

Udostępnij:
Oceń ten artykuł

kontakt@terazsudety.pl