Strona głównaAktualnościNajszybszy wyścig sezonu powraca. Weekendowy Zjazd na Krechę w Zieleńcu

Najszybszy wyścig sezonu powraca. Weekendowy Zjazd na Krechę w Zieleńcu

Już jutro na zielenieckim stoku Winterpol odbędzie się pierwszy w tym roku przystanek Red Bull Zjazd na Krechę. Do udziału w zawodach zarejestrowało się już ponad 130 zawodników i zawodniczek, a na ostatecznej liście startowej bez wątpienia pojawi się ich znacznie więcej, gdyż zapisów będzie można dokonać również w dniu imprezy. Biuro zawodów, zlokalizowane w restauracji Vital & Spa Resort Szarotka, będzie czynne od godziny 8 rano.

W ostatnich dniach zima na dobre zawitała w góry, a wraz z nią do Kotliny Kłodzkiej przyszły niskie temperatury i opady śniegu. Tylko minionej doby w ośrodku przybyło ok. 15 cm świeżego puchu. Obecnie termometry w Zieleńcu wskazują kilka stopni poniżej zera, a na stokach jest od 55 do nawet 100 cm śniegu. Prognozy wskazują na to że przez najbliższe dni będzie utrzymywała się zimowa aura z przymrozkami i dalszymi opadami. Zieleniec jest więc w pełnej gotowości na przyjęcie najszybszych narciarzy i snowboardzistów!

Na śmiałków, którzy staną do rywalizacji, czeka nie tylko tytuł zwycięzcy Red Bull Zjazd na Krechę 2015, ale również atrakcyjne nagrody ufundowane przez sponsorów imprezy – kamery GoPro HERO, akcesoria narciarskie i snowboardowe HEAD, Quiksilver i Roxy oraz kosmetyki Rexona.

Sobotnie wyścigi będą nie lada atrakcją także dla zgromadzonej w Zieleńcu publiczności. Po przejazdach eliminacyjnych, najszybsi z najszybszych w każdej z czterech kategorii wezmą udział w przejazdach finałowych. Te startują około godziny 13:30, a na trasę wyruszą w kolejności: narciarki, narciarze, snowboardzistki i snowboardziści. Dekoracja zwycięzców planowana jest na godzinę 14:30 w pobliżu mety.

Zarówno uczestników jaki i widzów czeka więc podwójna dawka emocji i pozytywnej energii! Red Bull Zjazd na Krechę w Zieleńcu to wydarzenie, którego nie można przegapić!

Red Bull Zjazd na Krechę 2012 fot. Łukasz Nazdraczew

Red Bull Zjazd na Krechę 2012 fot. Łukasz Nazdraczew

Udostępnij:
Oceń ten artykuł

kontakt@terazsudety.pl