Strona głównaAktualnościNajbardziej kolejowa Majówka w Polsce – Diesel Fest oraz wyjazd pociągu Retro Piast Śląski

Najbardziej kolejowa Majówka w Polsce – Diesel Fest oraz wyjazd pociągu Retro Piast Śląski

Jak co roku od 10 lat Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa w Jaworzynie Śląskiej zaprasza na Kolejową Majówkę. I tym razem atrakcji nie zabraknie, podczas tegorocznej Majówki od 1 do 3 maja 2015 organizowany będzie po raz pierwszy Festiwal Lokomotyw Spalinowych DIESEL FEST.

Jak sama nazwa mówi gwiazdami tego długiego weekendu będą lokomotywy spalinowe m.in polska lokomotywę SM30 (1961r.), czechosłowacki wagon motorowy Motorak (1955r.), SM03 z 1972 roku. Gościnnie w Muzeum pojawią się lokomotywy spalinowe innych przewoźników kolejowych oraz stowarzyszeń kolejowych w Polsce. Lokomotywy te będą prezentowane na obrotnicy, a następnie organizowane będą przejazdy zabytkowym taborem kolejowym po tzw. Trasie Parowozowej – kolejowej trasie wiodącej po najważniejszych częściach Muzeum, prezentującej ważne dla techniki kolejowej obiekty – m.in. żuraw węglowy i wodny, dźwig bramowy, zapadnię kolejową, obrotnicę czy budynki olejarni i piaskowni.

Diesel FEST plakat

Podczas majowego weekendu nie zabraknie również pary – ponieważ rankiem 2 maja 2015 Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa na Śląsku w Jaworzynie Śląskiej oraz Przewozy Regionalne dla wszystkich tych, którzy kochają parowozy, i dla tych którzy mają to jeszcze przed sobą, przygotowały nie lada wydarzenie!

O godzinie 06:43 z Jaworzyny Śląskiej do Wolsztyna (przez Wrocław Nadodrze, Żmigród, Rawicz i Leszno) wyruszy POCIĄG SPECJALNY „PIAST ŚLĄSKI” – lokomotywa TKt48-18 oraz dwa wagony piętrowe serii Bmnopux na Paradę Parowozów W Wolsztynie aby godnie reprezentować Dolny Śląsk w Wielkopolsce.

plakat Wolsztyn

Szczegółowe informacje na stronie:

http://muzeumtechniki.pl/pociag-specjalny-piast-slaski-2-05-2015

Podczas majówki będzie można skorzysta z wyjątkowej atrakcji – noclegu w wagonach sypialnych.

http://muzeumtechniki.pl/noclegi/

W związku z rozpoczęciem sezonu wiosenno – letniego zmianie ulegają godziny otwarcia Muzeum, do końca września 2015 r., Muzeum otwarte będzie codziennie w godzinach od 10.00 do 18.00.

Ceny biletów
Bilet wstępu do Muzeum

*dorośli: 16,00 zł/os.
*dzieci i młodzież ucząca się: 12,00 zł/os
*rodzinny (min. 2+2 i więcej): 50,00 zł
*nocleg 45 zł/osoba
*przejazd zabytkowym taborem kolejowym: 6,00 zł/os
*Dzieci do lat 3 wchodzą do Muzeum nieodpłatnie.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

Cena biletu obejmuje zwiedzanie z Przewodnikiem: wystawy taboru kolejowego zgromadzonego na terenie bocznicy kolejowej Muzeum oraz hali parowozowni oraz zwiedzanie tzw. ekspozycji i wystaw dodatkowych: Makiety kolejowej H0, komputera ODRA, Sali Kolejowej, Pracowni Poligraficznej, Wystawy Radioodbiorników, Sali Zabawkarstwa Samochodowego, Sali Motocyklizmu Śląskiego, Sali Gospodarstwa Domowego.

Udostępnij:
Oceń ten artykuł

kontakt@terazsudety.pl