Strona głównaAktualnościNagroda dla Karkonoskiego Parku Narodowego za projekt „Comenius viridis”

Nagroda dla Karkonoskiego Parku Narodowego za projekt „Comenius viridis”

Projekt Karkonoskiego Parku Narodowego „Comenius viridis” znalazł się w gronie najbardziej inspirujących na całym polsko-czeskim pograniczu. Zespół kierowany przez Roksanę Knapik organizował warsztaty, zajęcia edukacyjne, przygotował nowe publikacje i pomoce dydaktyczne. Wszystko po to, by w jak najatrakcyjniejszy sposób przekazać wiedzę o przyrodzie Karkonoskiego Parku Narodowego i czeskiego KRNAP.

Przedsięwzięcie to zajęło trzecie miejsce w konkursie na „Najbardziej inspirujący projekt 2014 i 2015 roku w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Republika Czeska – Rzeczpospolita Polska”. Finał odbył się dziś, 3 grudnia, w Ołomuńcu.

Fot 7  Zajęcia w KCEE w Szklarskiej Porębie

Po polskiej stronie w ramach projektu „Comenius viridis” odbyło się 216 bezpłatnych zajęć dla około 6500 uczniów i nauczycieli. Koszty dojazdu uczniów na zajęcia zostały sfinansowane z projektu, bo okazuje się, że często jest to barierą utrudniającą dostęp do ośrodków KPN i edukacji ekologicznej w ogóle. Zorganizowane zostały cztery duże festyny adresowane do społeczności lokalnych i turystów.

festyn  w goduszynie 2014

Powstało 31 pomocy dydaktycznych i wydawnictw, których nakład osiągnie około 37 000 sztuk. Zorganizowaliśmy dwie wystawy fotograficzne oraz cykl 4 krótkich filmów edukacyjnych dla dzieci i młodzieży. Do tego ekspozycja edukacyjna w Karkonoskim Centrum Edukacji Ekologicznej w Szklarskiej Porębie wzbogaciła się o 220 panoram pokazujących cztery pory roku z całych Karkonoszy oraz audioprzewodniki, które ułatwią zwiedzanie ekspozycji osobom niedosłyszącym.

fot.3

Całkowite koszty projektu po polskiej stronie to 319 990 Euro. Główną bazę dla realizacji zadań z projektu „Comenius viridis” stanowiło Karkonoskie Centrum Edukacji Ekologicznej KPN (KCEE KPN). Zajęcia odbywały się w Centrum Informacyjnym Karkonoskiego Parku Narodowego w Karpaczu przy ulicy Leśnej 9 i w Domku Myśliwskim w Kotle Małego Stawu.

mrowisko

Udostępnij:
Oceń ten artykuł

kontakt@terazsudety.pl