Strona głównaAktualnościNadciąga muzyczna Sudecka Ofensywa

Nadciąga muzyczna Sudecka Ofensywa

Rock i country będą częścią I odsłony Sudeckiej Ofensywy – wydarzenia współorganizowanego przez ośrodki kultury z Ząbkowic, Świdnicy i Dzierżoniowa. Koncerty startują w październiku.

Celem Sudeckiej Ofensywy jest promocja najlepszych niezależnych wykonawców z naszego regionu. Organizatorzy chcą pokazać, że interesująca muzyka powstaje nie tylko w wielkich miastach, ale także tuż koło nas. Podczas pierwszych koncertów Sudeckiej Ofensywy usłyszymy zespoły Johnny Trzy Palce, Noidobra oraz Vamos Brothers. Ten sam zestaw zagra 10 października w Ząbkowicach, 11 października w Świdnicy i 12 października w Dzierżoniowie.

Johnny Trzy Palce
Pochodzący ze Świdnicy laureaci przeglądu Truskawka 2012. Swobodnie poruszają się w takich gatunkach jak country, blues i rock. Jak sami piszą o sobie „Johnny Trzy Palce to redneckowski klimat, energetyczna muzyka i historie przesycone czarnym humorem. To mieszanina country i rocka, sowicie zakrapiana i doprawiona bezkompromisowymi polskimi tekstami. To muzyka niepokorna – czasami wulgarna, ale też zabawna – obok której nie można przejść obojętnie.”

Johnny Trzy Palce

Johnny Trzy Palce

Noidobra
Dzierżoniowsko-Bielawski skład istniejący od 2006 roku. W lipcu 2011 Noidobra nagrało 19 utworów z czego 11 kawałków znalazło się na debiutanckiej płycie pt. „Demonstracje”. Materiał zawarty na niej jest zróżnicowany, jednak posiada wspólny, rockowy mianownik.

Noidobra

Noidobra

Vamos Brothers
Pochodzący z Niemczy zespół, złożony z muzyków nieistniejącej już formacji Music 4est. W tym roku wystąpili m.in. w Ząbkowicach podczas Weekendu z Franktensteinem na jednej scenie z Oddziałem Zamkniętym i Rayem Wilsonem.

Vamos Brothers

Vamos Brothers

Bilety na każdy z koncertów w cenie 10 zł będzie można kupić bezpośrednio przed występami. Więcej informacji na temat poszczególnych wydarzeń (adres, godzina itp) można znaleźć na stronach miejskich ośrodków kultury:

Ząbkowice – www.e-zok.pl
Świdnica – www.sok.com.pl
Dzierżoniów – www.dok.pl

Kolejne edycje Sudeckiej Ofensywy w listopadzie i grudniu.

sudecka_ofensywa_plakat_tn

Udostępnij:
Oceń ten artykuł

kontakt@terazsudety.pl