Strona głównaAktualnościNadciąga Hip-hopowa Rapsodia w Świdnicy

Nadciąga Hip-hopowa Rapsodia w Świdnicy

Bitwa freestyle, koncerty, pokazy tańca i występy DJ-ów już od piątku do soboty w Klubie Bolko. Na fanów hip-hopu czekać będzie wiele atrakcji w ramach II edycji Wielkiej Rapsodii Świdnickiej. Dziś ostatni dzień przedsprzedaży biletów w niższej cenie natomiast rejestracja uczestników do bitwy zostaje przedłużona do soboty.

Bitwa freestyle (krótkie, improwizowane pojedynki słowne z podkładem muzycznym), która odbędzie się w sobotę, jest otwarta dla wszystkich chętnych. Swój udział zgłosiło do tej pory kilkunastu uczestników m.in. ze Świdnicy, Wrocławia, Lubina i… Rzeszowa. Nagrody za I, II i III miejsce to odpowiednio 500 zł, 300 zł i 100 zł. Regulamin i zapisy dostępne są na stronie Świdnickiego Ośrodka Kultury, na której można znaleźć również szczegółowe informacje o artystach: www.sok.com.pl/rapsodia2/

Ramowy harmonogram obu dni wygląda następująco:

PIĄTEK (30.01)
winyl: scratch sesja wstęp wolny! (17:00)
bramka (19:00)
winyl: Slime (Mistrz Polski turntablistów)
taniec: Gang The Funk (Ś-ce)
taniec: All In (Wro)
winyl: DJ Skipless
winyl: DJ Endless
taniec: Gang The Funk vs All In
koncert: MODULATORS (21:30)

SOBOTA (31.01)
bramka (17:00)
open mic + ostateczna rejestracja do bitwy
bitwa: eliminacje (18:00)
beatbox: ZGAS
bitwa: pojedynki grupowe
beatbox: ZGAS
bitwa: finały
open mic
koncert: MIELZKY (22:00)

Wszystkie podane godziny są orientacyjne i mogą ulec zmianie.

Wyróżnikiem świdnickiej bitwy jest fakt, że podkłady muzyczne dla uczestników będą grane na żywo przez zespół Aplaindygo w składzie: bas, gitara, perkusja i winyle. Imprezę poprowadzi Demia Doberman, świdnicki raper, który właśnie wydał swój debiutancki album pt. „A.K.A.Demia”. Nie wystąpią natomiast tancerki ze świdnickiej formacji ONE.

Bilety dwudniowe w cenie 20 zł dostępne są do końca czwartku. W piątek i sobotę cena wzrośnie do 30 zł. Sprzedaż prowadzi sieć Ticketpro (m.in. Empik, Mediamarkt oraz on-line) oraz Informacja Turystyczna w Świdnicy.

Organizatorem Wielkiej Rapsodii Świdnickiej jest Świdnicki Ośrodek Kultury.

wrs_plakat_tn

Udostępnij:
Oceń ten artykuł

kontakt@terazsudety.pl