Strona głównaAktualnościNa narciarstwo biegowe do Spalonej

Na narciarstwo biegowe do Spalonej

Spalona to niewielka wioska położona w Górach Bystrzyckich na Ziemi Kłodzkiej. Wysokość nad poziomem morza oraz specyficzny mikroklimat stwarzają idealne warunki dla sportów zimowych, porównywalne z Zieleńcem i Jakuszycami. Najważniejsze atuty to wspaniale przygotowane trasy naciarstwa biegowego o długości ponad 40 kilometrów oraz wyciąg narciarski ze sztucznym dośnieżaniem i oświetleniem. W nadchodzącym sezonie, każdy będzie mógł nauczyć się narciarstwa biegowego.

W Spalonej rozpoczyna działalność Licencjonowana Szkoła Narciarstwa Biegowego SITN PZN – Centrum Śnieżnik. Będzie to doskonałe uzupełnienie wspaniałych terenów szkoleniowych wokół Jagodnej oraz istniejącej w schronisku wypożyczalni sprzętu biegowego. Teraz przyjeżdżając do Spalonej można bezpiecznie rozpocząć przygodę z biegówkami, gdyż doświadczona kadra prowadzi zajęcia indywidualne, grupowe, a także kursy kadrowe dla przyszłych instruktorów PZN.

Jednocześnie w okresie letnim Lasy Państwowe zadbały o poprawę jakości dróg i dzięki użyciu specjalnego sprzętu znacząco poprawiono ich stan. W efekcie prac mniejsze ilości śniegu pozwolą na prawidłowe przygotowanie i otwarcie szlaku zielonego oraz czerwonego. Główny szlak w Spalonej wokół Jagodnej o długości 12 km jest w stanie idealnym i już niewielka ilość śniegu pozwala na przygotowanie ratrakiem oraz udostępnienie dla biegaczy. Jak w przypadku pozostałych sudeckich ośrodków pozostaje czekać tylko na śnieg.

Źródło: http://www.spalona.com.pl/.

Udostępnij:
Oceń ten artykuł

kontakt@terazsudety.pl