Strona głównaAktualnościMuzeum Przemysłu i Kolejnictwa na Śląsku – rozkład jazdy

Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa na Śląsku – rozkład jazdy

Serdecznie zapraszamy do odwiedzania Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa na Śląsku w Jaworzynie Śląskiej w sezonie turystycznym 2014 r.

Polecamy pakiety zwiedzania wycieczek dla dzieci i młodzieży oraz innych grup zorganizowanych. Od tego roku, udostępniana do zwiedzania jest „Trasa Parowa” – w której, dzięki remontom i modernizacji ważnych dla historii techniki kolejowej obiektów (kanału oczystkowego, dźwigu węglowego, żurawia wodnego, elektrowyciągu, obrotnicy, budynku olejarni i piaskowni) na terenie bocznicy Muzeum, można zobaczyć sposób przygotowywania parowozu do jazdy.

Jest to nowa, atrakcyjniejsza forma prezentacji zbiorów Muzeum, gdzie podczas weekendów w sezonie turystycznym lub po wcześniejszej rezerwacji wycieczki w tygodniu, można będzie przejechać się po niemal kilometrowej trasie zabytkowym czeskim szynobusem lub parowozem TKt48-18.

Ponadto, w roku 2014 Muzeum zaplanowało szereg ciekawych imprez, m.in. Galę Parowozów (13-14 września) czy też Festiwal Zabytków Techniki (26-27 kwietnia) oraz wiele innych – zapraszamy do zapoznania się z rocznym Rozkładem Jazdy.

Rozklad_Jazdy_2014_A5

OFERTA 2014

OFERTA ZWIEDZANIA 

Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa na Śląsku

ul.Towarowa 4

58-140 Jaworzyna Śląska

www.muzeumtechniki.pl

tel. 74 637-43-30, 692-407-401

Źródło: UM Kamienna Góra; Fot. Wikipedia.org

Udostępnij:
Oceń ten artykuł

kontakt@terazsudety.pl