Strona głównaAktualnościMuzealne Pociągi Specjalne w dniu 26 lutego 2017

Muzealne Pociągi Specjalne w dniu 26 lutego 2017

Muzealne Pociągi Specjalne w dniu 26 lutego 2017 roku – HILBERT i GRYF

Szanowni Państwo,

26.02.2017 r. na tory Magistrali Podsudeckiej wyruszy Muzealny Pociąg Specjalny HILBERT. Pociąg wyruszy z Jaworzyny, przez Świdnicę, Krzyżową, dotrze do Dzierżoniowa, a tam na wszystkich uczestników przejazdu czekać będzie nieprawdopodobna niespodzianka.

Po raz pierwszy w tym roku i po naprawdę długiej przerwie udostępnimy do zwiedzania Młyn Hilberta, największy sprawny, kompletny i przede wszystkim zabytkowy młyn zbożowy na Dolnym Śląsku. Początki młyna sięgają pierwszej połowy XIX stulecia. Karol Zygmunt Hilbert, śląski przemysłowiec i filantrop, w 1837 r. uruchomił w Bielawie pierwszy na Śląsku parowy młyn. Po 30 latach zdecydował się przenieść działalność do Dzierżoniowa gdzie w budynku dawnej farbiarni uruchomił nowy zakład.

W listopadzie 2016 roku Młyn Hilberta stał się oddziałem Fundacji Ochrony Dziedzictwa Przemysłowego Śląska. Plany Fundacji przewidują organizację i udostępnienie obiektu dla zwiedzających w drugiej połowie 2017 r. Do tego czasu młyn udostępniany będzie tylko okazjonalnie – np. 26.02.2017 r.

Ponadto w ostatnią niedzielę lutego Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa na Śląsku zaprasza serdecznie wszystkich mieszkańców Świdnicy i Dzierżoniowa na przejazdy Muzealnym Pociągiem Specjalnym SMOK. Na fragment magistrali podsudeckiej łączącej oba miasta wyruszy nasz muzealny skład – parowóz TKt48-18 z 1951 r. oraz zabytkowe, przedwojenne wagony osobowe Bi/Ci z lat 20-tych i 30-tych XX wieku.

Zapraszamy Państwa do spotkania się w ostatni dzień ferii z dawną – ale sprawną – techniką kolejową w najlepszym wydaniu.

Szczegóły dotyczące pociągów:

HILBERT:

Muzealny Pociąg Specjalny HILBERT 26.02.2017

SMOK:

Muzealny Pociąg Specjalny SMOK 26.02.2017 Dzierżoniów – Świdnica – Dzierżoniów

Udostępnij:
Oceń ten artykuł

kontakt@terazsudety.pl