Strona głównaAktualnościMoja okolica pięknieje dzięki RPO – konkurs dla gimnazjalistów

Moja okolica pięknieje dzięki RPO – konkurs dla gimnazjalistów

Tegoroczna edycja konkursu dla gimnazjalistów jest szczególna, gdyż przypada w szczególną rocznicę: 10 lat temu Polska wstąpiła do Unii Europejskiej. Zachęcamy wszystkie dolnośląskie gimnazja do wzięcia udziału w tym jubileuszowym przedsięwzięciu. Na laureatów czekają atrakcyjne nagrody rzeczowe takie jak tablety, smartfony czy przenośne odtwarzacze multimedialne.

Konkurs „Moja okolica pięknieje dzięki RPO. 10 lat Polski w UE” podzielony jest na dwa etapy. W pierwszym zadaniem uczestników jest przygotowanie pracy artystycznej, dotyczącej przedsięwzięć współfinansowanych z programu regionalnego. Mogą to być rysunki, grafiki, albumy, animacje, filmy, fotoreportaże, itp. Pięć najwyżej ocenionych drużyn przechodzi do drugiego etapu, gdzie w dowolny sposób (np. w formie spektaklu teatralnego czy happeningu) zaprezentuje efekty wdrażania programu regionalnego w naszym województwie.

RPO razem

W tym roku finał konkursu odbędzie się w maju, podczas pikniku związanego z jubileuszem, zatem występ w finale trzeba tak zaplanować, aby można było zaprezentować się w plenerze. Zgodnie z regulaminem konkursu, punkty przyznawane przez jury w obu etapach sumują się. Wygrywa ta drużyna, która zgromadzi ich najwięcej. Zwycięzcami poprzednich edycji byli gimnazjaliści z Bolesławca, Zgorzelca i Janowic Wielkich.
Ważne terminy:

• do 18 marca 2014 r. – nadsyłanie prac artystycznych do siedziby organizatora;

• do 10 kwietnia  2014 r. – wyłonienie uczestników II ETAPU;

Udostępnij:
Oceń ten artykuł

kontakt@terazsudety.pl