Strona głównaAktualnościModelarnia rozwija umiejętności

Modelarnia rozwija umiejętności

Samoloty i pojazdy samochodowe to modele najczęściej budowane przez młodych dzierżoniowian. Dzierżoniowska modelarnia liczy sobie już 57 lat. Przy Dzierżoniowskim Ośrodku Kultury działają dwie sekcje modelarzy. Ty też możesz do nich dołączyć od nowego sezonu.

Instruktorem modelarstwa lotniczego jest Ireneusz Zwoliński – pasjonat latania modelami RC, którego domeną jest akrobacja lotnicza z elementami aeromusicalu. Przez długie lata modelarnia kojarzona była jednak z jej inicjatorem i założycielem – Gabrielem Grabarkiewiczem, który wychował wielu wspaniałych modelarzy i zawodników zdobywających nagrody na imprezach krajowych i zagranicznych. Zajęcia dla modelarzy obejmują konstrukcję i budowę modeli latających i zgłębianie tajników lotnictwa.

Dzierżoniowska modelarnia ma wiele osiągnięć. Jej podopieczni spędzają każdą wolną chwilę na udoskonalaniu modeli, umiejętności oraz wymieniają się wiedzą, by jak najbezpieczniej oraz efektownie wykonać ewolucję w powietrzu.

Pracownia sekcji mieści się przy ulicy Henryka Sienkiewicza 18, na dworcu kolejowym (wejście od strony peronu). W tych samych pomieszczeniach działają modelarze samochodowi, którzy wprawiają się pod okiem instruktora Adama Adamczyka. Sekcję wydzielono z lotniczej w 2014 r. Zajęcia obejmują konstrukcję i budowę modeli samochodowych (spalinowych i elektrycznych), zgłębianie tajników jazdy i konstrukcji silników spalinowych i elektrycznych oraz naukę ich konserwacji i naprawy.

Oglądając dzieła modelarzy można stwierdzić, że to nie tylko dobra zabawa, ale też zajęcie rozwijające tak umiejętności plastyczne, jak i wiedzę techniczną (do pewnego stopnia), np. o konstrukcji czy też wyglądzie wnętrz pojazdów.

modelarnia

Udostępnij:
Oceń ten artykuł

kontakt@terazsudety.pl