Strona głównaAktualnościMistrzostwa Polski w Kolarstwie Szosowym zakończone

Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Szosowym zakończone

W sobotę (2014.06.28) na drodze pomiędzy Zakrętem Śmierci a Rozdrożem Izerskim turyści mogli podziwiać zmagania kolarzy Mistrzostw Polski w Kolarstwie Szosowym zorganizowane przez Karkonoskie Stowarzyszenie Cyklistów w Jeleniej Górze. Najbardziej widowiskowe prezentowały się drużyny na tandemach.

Zawody odbyły się w następujących kategoriach i dystansach:

– Tandem Kobiet – dystans 26,5 km
– Kobiety open – dystans 26,5 km
– M60 – M80 – dystans 26,5 km
– Tandem Mężczyzn – dystans 39,7 km
– CM20-M50 – dystans 39,7 km

Odcinek pomiędzy Zakrętem Śmierci a Rozdrożem Izerskim to ok. 6,6 km, zawody odbywały się więc z nawrotami (dla dystansu 26,5 km – 3 nawroty, dla dystansu 39,7 km – 5 nawrotów).

Drużyna TALVI SPORT Szklarska Poręba (w składzie Paweł Kimbort, Remigiusz Rolski ( Świdnica ), Tomasz Stalinger ( Wrocław ) i Bogdan Kramarczyk ( Kęty ) ), która reprezentowała nasze miasto, zajęła 8. miejsce w kategorii CM20-M50. Warto wspomnieć, że w drużynie Lechia Piechowice, która zajęła 1. miejsce w kategorii M60 – M80, startował mieszkaniec Szklarskiej Poręby Edward Lascioli.

Pogoda dopisała wręcz idealnie – choć rano straszyło lekką mżawką, to w czasie zawodów było bardzo pogodnie. Po zakończeniu zawodów, w Hotelu LAS (gdzie znajdowało się biuro zawodów) odbyło się uroczyste wręczenie nagród zwycięzcom.

kolarstwo szosowe szklarska poreba

Źródło: UM Szklarska Poręba

Udostępnij:
Oceń ten artykuł

kontakt@terazsudety.pl