Strona głównaAktualnościMistrzostwa Polski w Crossduathlonie zakończone

Mistrzostwa Polski w Crossduathlonie zakończone

26 kwietnia na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Dzierżoniowie, już po raz czwarty, odbyły się Mistrzostwa Polski w Crossduathlonie. Impreza cieszy się coraz większą popularnością o czym świadczyć może ilość uczestników, która z roku na rok wzrasta – w tym roku przywitaliśmy na starcie rekordowa liczbę 97 uczestników.

Zawodników przyciągnęła fantastyczna pogoda, która odgrywa niebagatelną role przy zawodach tego typu. Trasy sobotnich zawodów wiodły drogami asfaltowymi, polnymi oraz szutrowymi wokół Ośrodka, a w zależności od kategorii różniły się dystansami. Już o godzinie 11.00 na starcie stanęli najmłodsi, którzy mieli do pokonania 2 pętle biegowe po 1 km, dystans 6,6 km rowerem, 1 pętlę biegową oraz zawodniczki i zawodnicy startujący w Mistrzostwach Dzierżoniowa Amatorów (3 km biegu łącznie i 19,8 km rowerem). Jako pierwszy, wśród najmłodszych zawodników, linię mety minął Dominik Dańkowski – MLUKS TRIATHLON KOŁO, z czasem 26:21, a najlepszą zawodniczką została Wiktoria Zawolik – TS AKWEDUKT KIELCE, z czasem 28:11. Wśród Amatorów zwycięzcą został reprezentant klubu KKW Jama Wałbrzych – Tomasz Mach, z czasem 50:29, natomiast najlepszą wśród kobiet w tej konkurencji okazała się Anna Pawłowska z AZS Nysa, która uzyskała czas 1:02:51. W Mistrzostwach Amatorów organizatorzy przyznali również nagrody dla najmłodszego zawodnika – Krawczyk Mateusz, najstarszego – Łozdowski Andrzej oraz najlepszego Dzierżoniowianina – Kamila Koska.

Ostatnimi, którzy wystartowali na trasę, byli uczestnicy Mistrzostw Polski. Dystanse dla tej grupy to 6 km bieg, 26,4 km rower i 3 km bieg. Najlepszym zawodnikiem oraz Mistrzem Polski został ponownie Daniel Formela z trójmiejskiego klubu Nexus Team, który poprawił zeszłoroczny rekord Mistrzostw i wynosi on teraz 1:19:53,12. W Elicie Kobiet tryumfowała Sabina Rzepka reprezentująca KS AZS AWF KATOWICE.

Dla najlepszych uczestników w każdej kategorii organizatorzy przewidzieli nagrody rzeczowe, medale, dyplomy i puchary, a w najbardziej prestiżowych kategoriach Mistrzostw Polski nagrody finansowe (pula nagród 4000 zł). Dodatkowo każdy kto stanął na starcie otrzymał pamiątkową koszulkę oraz gorący posiłek.

Wszystkim, którzy postanowili w ten słoneczny dzień wziąć udział w tych wymagających zawodach serdecznie dziękujemy i gratulujemy. Już teraz zapraszamy na następny rok.

Organizatorem imprezy byli Ośrodek Sportu i Rekreacji w Dzierżoniowie, a współfinansowana była ona ze środków otrzymanych z Gminy Miejskiej Dzierżoniów.

Szczegółowe wyniki na stronie www.hotelosir.pl

Udostępnij:
Oceń ten artykuł

kontakt@terazsudety.pl