Strona głównaAktualnościMinister Bogdan Zdrojewski z wizytą w Bardzie

Minister Bogdan Zdrojewski z wizytą w Bardzie

W poniedziałek 19 maja 2014r. przed południem odwiedził Bardo Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bogdan Zdrojewski. Delegację, która towarzyszyła Ministrowi (m.in. Senator Stanisław Jurcewicz, Radni Sejmiku Województwa Dolnośląskiego, władze z Ząbkowic Śl.) powitał Burmistrz Miasta i Gminy Bardo Krzysztof Żegański.

Krótkie spotkanie rozpoczęło się od zwiedzenia wnętrza Bazyliki. Pan Bogdan Zdrojewski podziwiał pięknie odrestaurowane organy – mógł również wysłuchać mini koncertu. Oglądał ołtarz i nawy boczne, spotkał się również z grupą młodzieży, która w tym samym czasie przebywała w kościele.

Burmistrz Krzysztof Żegański podziękował Ministrowi za objęcie honorowym patronatem wydarzenia kulturalnego i muzycznego pn. „Litanie Ostrobramskie”, które odbędzie się już w najbliższą niedzielę. Następnie wręczył materiały promocyjne Gminy Bardo i zaprosił do odwiedzenia pozostałych atrakcji – w tym przepłynięcia się Przełomem Bardzkim Nysy Kłodzkiej.

Warto dodać, że Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego współfinansowało w Bardzie między innymi: remont dachu na Bazylice i klasztorze redemptorystów, instalację ppoż. w klasztorze, a także odrestaurowanie obrazu Michaela Willmanna.

bardo

Źródło: UM Bardo

Udostępnij:
Oceń ten artykuł

kontakt@terazsudety.pl