Strona głównaAktualnościMinister Administracji i Cyfryzacji odwiedził Gminę Walim

Minister Administracji i Cyfryzacji odwiedził Gminę Walim

Minister Administracji i Cyfryzacji Andrzej Witold Halicki w dniu 16 marca 2015 roku zaszczycił Gminę Walim swoją obecnością, uczestnicząc w uroczystym podpisaniu umowy pomiędzy Gminą Walim, a wykonawcą projektu pt. „Rozwój społeczeństwa informacyjnego poprzez przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu w Gminie Walim”, na realizację zadań zaplanowanych w projekcie.

Minister uczestnicząc w konferencji prasowej podkreślił, iż „Gmina Walim jest gminą, która wyprzedziła inne gminy w Polsce, realizując projekt w takiej technologii, na tak szeroką skalę”. Następnie wraz z Włodarzami Gminy Walim oraz Poseł na Sejm Izabelą Katarzyną Mrzygłocką odwiedził miejscowość Rzeczka, by osobiście obejrzeć drogę powiatową nr 3356D, wiodącą z Rzeczki do Walimia, której przebudowa na odcinku 3,815 km zostanie dofinansowana w ramach rezerwy celowej z budżetu państwa na usuwanie skutków mających znamiona klęski żywiołowej, promesą Ministra Administracji i Cyfryzacji w wysokości 3.400.000,00 zł. Środki te otrzymał Powiat Wałbrzyski i to on będzie realizował wspomniane zadanie.

Na zakończenie pobytu w Gminie Walim Minister odwiedził również Sztolnie Walimskie – jeden z najciekawszych i najbardziej tajemniczych obiektów militarnych na terenie Gór Sowich.

Cyfryzacja Walim

Gmina Walim

Udostępnij:
Oceń ten artykuł

kontakt@terazsudety.pl