Strona głównaAktualnościMiliony złotych na Wielką Stajnię

Miliony złotych na Wielką Stajnię

Dyrektor Karkonoskiego Parku Narodowego Andrzej Raj podpisał 1 lutego w Warszawie umowę na dofinansowanie remontu Wielkiej Stajni i budowę ekspozycji przyrodniczej „Klimatyczne Karkonosze” w powstającym Centrum Edukacyjno – Przyrodniczego Karkonoskiego Parku Narodowego – Pałac Sobieszów.

Jest to projekt, który dzięki unikatowej lokalizacji w zabytkowych obiektach na terenie Karkonoskiego Parku Narodowego umożliwia prezentację treści dotyczących ochrony przyrody w ujęciu przyrodniczym, historycznym i kulturowym. To kolejny etap na naszej drodze do przywrócenia blasku kompleksowi pałacowemu w Sobieszowie, którego staliśmy się właścicielem w 2013 roku. Ekspozycja „Klimatyczne Karkonosze” będzie w sposób innowacyjny prezentować niezwykłość przyrody Karkonoskiego Parku Narodowego. Projekt nosi nazwę „Centrum Edukacyjno-Przyrodnicze Karkonoskiego Parku Narodowego – Pałac Sobieszów”. Jego wartość to 21 685 781,02 zł, a termin realizacji 31.12.2021. Projekt jest dofinasowany ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

Termin realizacji: 31.12.2021 r.
Wartość projektu: 21 685 781,02 zł
Dofinansowanie: : 15 024 159,81 zł

Projekt zawiera część zagadnień objętych II etapem inwestycji i obejmuje następujące zadania:
1. Adaptację budynku Wielkiej Stajni na potrzeby ekspozycji przyrodniczej „Klimatyczne Karkonosze” oraz ośrodka edukacyjnego dzielącego również funkcję centrum zarządzania i informacji w zakresie ochrony przyrody.
2. Wykonanie interaktywnej ekspozycji przyrodniczej „Klimatyczne Karkonosze”.
3. Wyposażenie Wielkiej Stajni na potrzeby zaplecza edukacyjnego Centrum Edukacyjno – Przyrodniczego Karkonoskiego Parku Narodowego – Pałac Sobieszów.

KPN

Udostępnij:
Oceń ten artykuł

kontakt@terazsudety.pl