Strona głównaAktualnościMieszkańcy Świebodzic i turyści polubili tramwaj

Mieszkańcy Świebodzic i turyści polubili tramwaj

Dwa dni, osiem kursów, nieprzebrane ilości pozytywnych wrażeń i tyle samo uśmiechów – takim bilansem zamknęła się premierowa akcja Gminy Świebodzice i Stada Ogierów Książ, w ramach której w ostatni weekend – 12 i 13 września – świebodzicki rynek i książańską stadninę skomunikował tramwaj konny.

Trasa przejazdu przebiegała spod ratusza, przez ulicę Wałbrzyską, Bramę Lwów i dalej przez „Trakt Książański” do Stada Ogierów Książ, gdzie podróżujący mogli liczyć na przystanek i darmowe zwiedzanie stadniny wraz z przylegającym kompleksem stajni i ujeżdżalni, co stanowiło dodatkową atrakcję weekendowej akcji.

Zaprzęgnięty w dwa rumaki powóz kursował na linii ze Świebodzic do Książa o czterech porach – godz. 10:00, 12:00, 14:00 i 16:00. Rozpiętość czasowa kursów sprawiła, że z atrakcji mogło skorzystać wielu mieszkańców, którzy zapragnęli odbyć malowniczą wycieczkę po meandrującym szlaku, a tych w minioną sobotę i niedzielę nie brakowało, w związku z czym tramwaj cieszył się ogromnym zainteresowaniem.

– To świetny pomysł, zwłaszcza dla osób z dziećmi. Książ jest jednak trochę oddalony od miasta, a taki spacer czasem może zmęczyć. Uruchomienie tramwaju to idealne rozwiązanie dla osób, które nie mogą dotrzeć do zamku o własnych siłach, a chciałyby spędzić czas w tym magicznym miejscu – mówiła pani Anna, która tramwajem jechała wraz z dwójką dzieci.

Premierowe kursy tramwaju były zapowiedzią cyklicznej akcji połączenia świebodzickiego rynku z Książem, która planowana jest na rok 2016.

tramwaj konny 2

UM Świebodzice

Udostępnij:
Oceń ten artykuł

kontakt@terazsudety.pl