Strona głównaAktualnościMieszkańcy Dzierżoniowa zainteresowani budżetem obywatelskim

Mieszkańcy Dzierżoniowa zainteresowani budżetem obywatelskim

W jaki sposób zgłosić projekt i jak na niego zagłosować – tego najbardziej ciekawi byli mieszkańcy Dzierżoniowa odwiedzający stoisko Dzierżoniowskiego Budżetu Obywatelskiego na XXI Dzierżoniowskich Prezentacjach. Można było zapoznać się na nim z zasadami, na jakich dzierżoniowianie rozdysponują 1 mln zł ( w tym 100 tys. zł dla młodzieży).

Wstępny regulamin Dzierżoniowskiego Budżetu Obywatelskiego można znaleźć na fanpage’u na Facebooku. Pierwszym rokiem, w którym obowiązywać będzie budżet obywatelski, będzie rok 2017. W 2016 r. trzeba więc stworzyć listę zadań.

Zadania zgłaszane będą w styczniu i w lutym. Każde zgłoszenie musi być poparte przynajmniej 30 podpisami mieszkańców. Do końca kwietnia trwać będzie weryfikacja wniosków. Głosować na konkretne zadania będzie można w ostatni tydzień maja i pierwszy tydzień czerwca. Każdy z mieszkańców oddać będzie mógł tylko 1 głos (identyfikacja na podst. nr PESEL).

Dorośli głosować będą w sposób tradycyjny, zaznaczając na druku odpowiednią pozycję, lub przez platformę ePUAP (trzeba mieć profil zaufany). Urny staną w Urzędzie Miasta, jednostkach podległych i w namiocie na Dniach Dzierżoniowa. Młodzież (od I klasy szkół gimnazjalnych) głosować będzie w sposób tradycyjny w szkołach. Wyniki poznamy w połowie września.

Koszt realizacji pojedynczego zadania nie będzie mógł przekroczyć kwoty 200 tys. zł w przypadku zadań związanych z budową lub remontem infrastruktury miejskiej i 25 tys. zł przy działaniach mających na celu poprawę warunków życia mieszkańców.

budżet obyw na Prezentacjach

UM Dzierżoniów

Udostępnij:
Oceń ten artykuł

kontakt@terazsudety.pl