Strona głównaAktualnościMieszkańcy Barda po raz piąty posprzątali Nysę Kłodzką

Mieszkańcy Barda po raz piąty posprzątali Nysę Kłodzką

Akcja sprzątania terenów wokół rzeki Nysa Kłodzka odbyło się w Bardzie już po raz piaty. Uczestnicy o godz. 10.00 spotkali się na Przystani Wodnej przy ul. Skalnej w Bardzie. Do sprzątania przyłączyły się szkoły, mieszkańcy oraz duża ilość osób spoza miasta. Mimo, iż w tym dniu pogoda nikogo nie rozpieszczała to na przystani zameldowało się ponad 130 osób, którzy zostali zaopatrzeni w worki do selektywnej zbiórki odpadów i rękawice.

Warto przypomnieć, że celem akcji jest nie tylko budowanie świadomości ekologicznej, ale także uświadomienie mieszkańcom Barda, że walory turystyczne rok rocznie przyciągają coraz więcej turystów, a wizerunek miasta zależy nie tylko od władz miasta i prywatnych firm, ale także od nich samych.

Podobnie jak w roku ubiegłym oprócz sprzątania brzegów Nysy Kłodzkiej uporządkowano również tereny przy trasie turystycznej „Wzgórze Różańcowe” i „Kalwaria”. Nie zostały pominięte także ścieżki odwiedzane przez mieszkańców Barda prowadzące do Parku za Nysą czy też na tamę w Opolnicy.

Po zakończeniu akcji Burmistrz Miasta i Gminy Bardo Krzysztof Żegański podziękował za zaangażowanie i zaprosił wszystkich na wspólne grillowanie przy Przystani Wodnej. Oprócz pieczenia kiełbaski przy ognisku, każdy biorący udział otrzymał voucher na spływ pontonowy Przełomem Bardzkim od współorganizatorów akcji – firmy Ski – Raft.

2014_04_05_sprzatanie_nysy_klodzkiej__7_

Źródło: UM Bardo

Udostępnij:
Oceń ten artykuł

kontakt@terazsudety.pl