Strona głównaAktualnościMiędzynarodowy Dzień Mediacji

Międzynarodowy Dzień Mediacji

Dnia 16 października 2014 r. obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Mediacji, natomiast od 13 do 17 października 2014 r. obchodzony jest Tydzień Mediacji, a oba projekty będą przebiegały pod hasłem „Masz prawo do mediacji”. Mediacja jest sposobem rozwiązywania konfliktów przy udziale bezstronnej i neutralnej osoby – mediatora i stanowi alternatywę dla sądowego rozwiązywania sporów, która z roku na rok zyskuje na popularności. Z tej okazji, będzie można skorzystać z bezpłatnych porad prawnych dla osób zainteresowanych mediacją.

W Sądzie Okręgowym w Świdnicy dnia 15 października 2014 r. od godziny 9:00 do 14:00 pani Ewa Krzeczkowska pełnić będzie dyżur mediatora, na który zaprasza wszystkich zainteresowanych instytucją mediacji jako pozasądowym sposobem rozwiązywania konfliktów i sporów (pokój nr A-022).

W ramach organizacji obchodów Tygodnia Dnia Mediacji w dniach od 13 do 17 października w godzinach urzędowania, również w każdej Prokuraturze Rejonowej okręgu jeleniogórskiego – w Bolesławcu, Jeleniej Górze, Kamiennej Górze, Lubaniu, Lwówku Śląskim i Zgorzelcu oraz Prokuraturze Okręgowej w Jeleniej Górze zostaną wyznaczeni prokuratorzy, którzy w tych dniach będą pełnić dyżury i udzielać zainteresowanym osobom informacji w przedmiocie korzystania z mediacji w praktyce. W dniu 18 października 2014 roku zainteresowanych przyjmować będą dyżurujący prokuratorzy. Do pełnienia dyżurów zostaną zaproszeni również mediatorzy.

W Kamiennej Górze bezpłatne porady prawne związane z Międzynarodowym Dniem Mediacji udzielane będą w Prokuraturze Rejonowej przy ul. Wojska Polskiego 1 w godzinach od 10:00 do 15;00.

Także w Sądzie Rejonowym w Dzierżoniowie przy ul. Rolnej 1 dyżur pełnił będzie prokurator dla osób zainteresowanych skierowanej spraw karnych do postępowania mediacyjnego między pokrzywdzonym a oskarżonym lub podejrzanym. Dyżur ten planowany jest w okresie całego Tygodnia Mediacji od 13 do 18 października 2014 r. w godzinach od 9:00 do 15:00.

Serdecznie zapraszamy

Udostępnij:
Oceń ten artykuł

kontakt@terazsudety.pl