Strona głównaAktualnościMiedzynarodowe warsztaty projektowe „Przestrzeń Wspólna” w Szklarskiej Porębie

Miedzynarodowe warsztaty projektowe „Przestrzeń Wspólna” w Szklarskiej Porębie

W Szklarskiej Porębie w dniach 11- 14 kwietnia 2014r. odbędą się międzynarodowe,  interdyscyplinarne warsztaty projektowe pn. „Przestrzeń Wspólna”. W zajęciach uczestniczyć będą studenci z Wrocławia i Łodzi z Wydziału Malarstwa i  Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych, Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej oraz  Instytutu Architektury Krajobrazu Uniwersytetu Przyrodniczego oraz studenci z Chin. Do  udziału w warsztatach zaproszeni zostali również pracownicy Urzędu Miasta, a także  przedstawiciele mieszkańców Szklarskiej Poręby.

„Blisko siebie” – tak brzmieć będzie temat warsztatów. Dotykać będzie przenikania przyrody do przestrzeni urbanistycznej miasta, ale także przestrzeni pomiędzy, przestrzeni wspólnych, o miejscach styku i energii, która wokół nich powstaje.

Mamy nadzieję, że wspólna praca młodych ludzi ze świeżym innowatorskim spojrzeniem, urzędników i mieszkańców przyczyni się do powstania ciekawych koncepcji, które w przyszłości zaowocują pozytywnymi zmianami w przestrzeni wspólnej naszego miasta.

Efektem warsztatów będą:

– projekty, które wyróżniać będzie kompleksowe myślenie o przestrzeni miasta z uwzględnieniem jej tkanki plastycznej, jak również przenikających się w niej warstw historycznych i społecznych.

– prezentacja prac warsztatowych w formie katalogu i plansz;

– spotkanie z mieszkańcami połączone z dyskusją o przestrzeni miasta i prezentacją plansz i makiet powstałych podczas prac warsztatowych , Pensjonat Królowa Karkonoszy, ul. Słowackiego 11

Organizatorzy:

Wydział Malarstwa i Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych, Wydział Architektury Politechniki Wrocławskiej oraz Instytut Architektury Krajobrazu Uniwersytetu Przyrodniczego .

Organizatorem warsztatów z ramienia miasta jest: Miejski Ośrodek Kultury Sportu i Aktywności Lokalnej

Udostępnij:
Oceń ten artykuł

kontakt@terazsudety.pl