Strona głównaAktualnościMiasto Kowary wyróżnione w XXIII Ogólnopolskim Przeglądzie Książki Krajoznawczej i Turystycznej

Miasto Kowary wyróżnione w XXIII Ogólnopolskim Przeglądzie Książki Krajoznawczej i Turystycznej

W kategorii – monografie i inne opracowania krajoznawcze miasto zdobyło I miejsce za książkę: „Dzieje Kowar: zarys monograficzny do 2011 roku”, red. Wiesław Wereszczyński, wydawca Gmina Miejska Kowary, I miejsce ex aequo z książką „Świat Łemków. Etnograficzna podróż po Łemkowszczyźnie”, red. A. Karczmarzewski 

Miasto otrzymało również  wyróżnienie za przewodnik dla dzieci „Wędrówki konia Tradycjusza: przewodnik po Kowarach i Vrchlabi”, red. M i A Weinke, wydawca Gmina Miejska Kowary.  Uroczyste ogłoszenie wyników Przeglądu odbędzie się 24 października 2014 roku o godz. 12.00 w Sali Niebieskiej Międzynarodowych Targów Poznańskich w trakcie Tour Salonu, na które zapraszamy wszystkich zainteresowanych publicystyką krajoznawczą.

Do udziału w tegorocznej edycji zgłoszone zostały 163 opracowania z całej Polski. Publikacje oceniane były w pięciu kategoriach: 
– albumy krajoznawcze
– przewodniki
– monografie krajoznawcze oraz inne opracowania krajoznawcze
– mapy i atlasy
– informatory krajoznawcze i foldery

Przedmiotem oceny Jury była krajoznawcza zawartość publikacji oraz forma prezentacji walorów opisywanego terenu:
– w zakresie walorów treściowych: jakość dokumentacji krajoznawczo-turystycznej, język i styl wypowiedzi, użyteczność (zasób oraz pojemność informacji krajoznawczej i turystycznej).
– w zakresie sztuki edytorskiej: opracowanie graficzne i estetyczne, staranność opracowania edytorskiego (adiustacja, obróbka ilustracji, redakcja techniczna), jakość poligrafi.

Więcej informacji na stronie: http://www.przegladksiazki.pl/przeglad-ksiazki-2014/

Ogólnopolski Przegląd Książki Krajoznawczej i Turystycznej

Udostępnij:
Oceń ten artykuł

kontakt@terazsudety.pl