Strona głównaAktualnościMela Koteluk wystąpi w lutym w Świdnickim Ośrodku Kultury

Mela Koteluk wystąpi w lutym w Świdnickim Ośrodku Kultury

Wokalistka i autorka tekstów, zdobywczyni Platynowej Płyty i laureatka Fryderyków dla najlepszego artysty oraz za najciekawszy debiut i teledysk, wystąpi 6 lutego w Sali Teatralnej ŚOK. Sprzedaż biletów rusza 14 grudnia a do końca miesiąca będzie obowiązywać promocyjna cena.


17 listopada 2014  roku ukazała się druga, autorska płyta Meli pt.: „Migracje”. Zapowiedział ją singiel zatytułowany „Fastrygi”, do którego  powstał także teledysk. Utwór bardzo szybko  znalazł się na playlistach stacji radiowych, w tym  w czołówce Listy Przebojów Programu 3.

http://youtu.be/bQ1Jo3caCHA

„Migracje” to zbiór niezależnych brzmieniowo kompozycji i polskich, autorskich tekstów. Całość dowodzi konsekwencji Meli i jej zespołu w pielęgnowaniu ojczystego języka, którego nie sposób pomylić z żadnym innym. W warstwie brzmieniowej opiera się on na łączeniu akustycznych i syntetycznych brzmień, w warstwie słownej realizm ściera się z abstrakcją. Na płycie  pojawiają się oryginalne, kojące dźwięki bardzo rzadkiego instrumentu o nazwie hang drum. Utwory ubarwia wiolonczela, a także flety, saksofony i klarnety.

Mela Koteluk (foto Honorata Karapuda) 1_tn

Koncerty to bardzo ważna przestrzeń dla Meli w komunikacji z fanami. Zdążyła już wystąpić zarówno w wielu klubach w całej Polsce, jak i na prestiżowych festiwalach: Open’er Festival,  Coke Festival, Jarocin Festival czy Męskie Granie. Mając świadomość jak ważne dla artysty są koncerty, w 2012 roku zainicjowała akcję mającą na celu wsparcie żywego grania: „Nie  bądź dźwiękoszczelny. Wspierajmy  żywą muzykę!”, do której włączyło się wielu polskich artystów.

Koncert Meli Koteluk odbędzie się 6 lutego w Sali Teatralnej Świdnickiego Ośrodka Kultury, który jest organizatorem koncertu. Bilety trafią do sprzedaży 14 grudnia i będą dostępne w sieci Ticketpro (Empik, Media Markt, on-line) oraz w Informacji Turystycznej w Świdnicy.

Ceny będą następujące:
grudzień: 60 zł parter / 50 zł balkon
styczeń/luty: 70 zł parter / 60 zł balkon
w dniu koncertu: 80 zł parter / 70 zł balkon
Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie www.sok.com.pl/mela-koteluk-koncert/ oraz na stronie wydarzenia w serwisie Facebook: www.facebook.com/events/742227959255226/

Udostępnij:
Oceń ten artykuł

kontakt@terazsudety.pl