Strona głównaAktualnościMagiczny wieczór z Piotrem Rubikiem w Świebodzicach

Magiczny wieczór z Piotrem Rubikiem w Świebodzicach

Niesamowity, wspaniały, wyjątkowy, z klasą – takie określenia dominowały wśród publiczności sobotniego koncertu Piotra Rubika w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Świebodzicach.

Koncert był bez wątpienia największym wydarzeniem muzycznym tego roku w mieście. Wydarzeniem udanym zarówno pod względem jakości, jak i perfekcyjnej organizacji, za co artysta serdecznie dziękował po występie.

Tego wyjątkowego muzyka i kompozytora mogliśmy zobaczyć w Świebodzicach dzięki Burmistrzowi Miasta Bogdanowi Kożuchowiczowi, który od lat dba, by co roku w mieście odbywało się wydarzenie muzyczne na światowym poziomie. Z tego tytułu gościliśmy już w Świebodzicach chociażby Chór Aleksandrowa – dwukrotnie, balet Bieriozka, grupę Budka Suflera, zespół KOMBII itp. W tym roku, z okazji szczególnej, bo Dnia Kobiet, przed publicznością wystąpił Piotr Rubik wraz z solistami, Wrocławskim Chórem Akademickim oraz muzykami z Filharmonii Dolnośląskiej z Jeleniej Góry.

Koncert rozpoczął się w sobotę, 8 marca, o godz. 18.00. Publiczność i zaproszonych gości przywitał gospodarz obiektu, Janusz Zieliński, prezes OSIR sp. z o.o. a następnie burmistrz Świebodzic Bogdan Kożuchowicz. Na widowni zasiedli m. in. posłanka na Sejm RP Anna Zalewska, Prezydent Świdnicy Wojciech Murdzek, Prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej oraz wielu innych samorządowców, reprezentujących Aglomerację Wałbrzyską i Powiat Świdnicki.

– Jest mi niezmiernie miło przywitać tak wspaniałą świebodzicką publiczność, znakomitych gości, który zjechali do nas z całej Polski. Paniom w Dniu Kobiet życzę, by radość i szczęście w rodzinie oraz satysfakcja w pracy zawodowej towarzyszyła Wam codziennie. Mam nadzieję, że koncert będzie dla nas wszystkich niezapomnianym, magicznym przeżyciem – mówił burmistrz i nie mylił się. Występ artystów zakończył się niemal o 20.30, nie zabrakło bisów a każdy utwór był zapowiadany i okraszony anegdotą przez samego kompozytora.

Usłyszeliśmy największe przeboje Piotra Rubika, takie jak: „”Niech mówią, że to nie jest miłość”, „Psalm dla Ciebie”, „To cała prawda”, „Nie wstydź się mówić, że kochasz”, „Tatry”, „Most dwojga serc” – utwór zaśpiewany przez Piotra Rubika przy fortepianie razem z solistką Ewą Prus. Towarzyszyli mu także inni utalentowani soliści: Zofia Nowakowska, Marta Moszczyńska, Michał Gasz, Grzegorz Wilk, Michał Bogdanowicz.

Publiczność gorącymi brawami nagradzała kolejne utwory, na zakończenie występu Piotr Rubik otrzymał od burmistrza Bogdana Kożuchowicza piękny kosz kwiatów, a każdy muzyk, solista i członek chóru – różę. Piotr Rubik podkreślał, że jest wzruszony tak fantastycznym przyjęciem, dziękował za doskonałą organizację i pomoc służb technicznych oraz niezwykle energetyczną i wspaniale reagującą publiczność.

Miłym i wzruszającym akcentem był także występ chóru niepełnosprawnych dzieci pod dyrekcją Urszuli Zagajewskiej, który odśpiewał trzy utwory kompozytora przed jego koncertem. Dzieci wręczyły na scenie swojemu idolowi kwiaty i specjalne laurki. Jedna z dziewczynek uściskała wyraźnie poruszonego Piotra Rubika.

Muzyczna uczta to nie jedyna niespodzianka tego wieczoru. Przy wejściu każda z pań otrzymała upominek w postaci zestawu próbek kremów firmy Bielenda – głównego sponsora nagród. Przygotowano blisko tysiąc takich zestawów, a w niektórych były kolejne niespodzianki – kupon z tulipanem, oznaczający dodatkową nagrodę. Po koncercie panie, które miały w swoich zestawach taki właśnie kupon, odebrały nagrody, ufundowane przez sponsorów imprezy. Wśród prezentów były m. in. karnety na basen, masaże, zabiegi kosmetyczne, zestawy kosmetyków i wiele innych.

Organizatorami koncertu Piotra Rubika była Gmina Świebodzice i OSiR sp. z o.o. Na to wydarzenie rozeszła się rekordowa ilość biletów – około 1100.

Źródło: UM Świebodzice

Udostępnij:
Oceń ten artykuł

kontakt@terazsudety.pl