Strona głównaAktualnościLotnisko w Świebodzicach się rozbudowuje

Lotnisko w Świebodzicach się rozbudowuje

Widać go z daleka. Jest duży, intensywnie czerwony, przyciąga wzrok nie tylko kierowców i pieszych, ale, co najważniejsze, pilotów korzystających ze świebodzickiego lotniska. Co takiego? Hangar szybowcowy, który stanął na terenie obiektu przy ul. Olszańskiej.

Hangar na świebodzickim lotnisku to konstrukcja ze stali ocynkowanej, oparta na kratownicy i pokryta plandeką. Ma 12 metrów szerokości, 30 m długości i 5 m wysokości użytkowej. W jego wnętrzu może być przechowywane maksymalnie 5 szybowców. Koszt inwestycji to nieco ponad 72 tys. zł.

W hangarze garażowane i serwisowane będą szybowce drewniane – wchodzące w skład floty Stowarzyszenia Towarzystwo Lotnicze – które z uwagi na swoją konstrukcję nie powinny być przechowywane pod gołym niebem. To dobra wiadomość, zwłaszcza, że w tym roku Towarzystwo Lotnicze zorganizowało trzecią edycję kursu szybowcowego dla młodzieży z terenu Gminy Świebodzice, która to młodzież intensywnie korzysta ze sprzętu lotniczego.

Szkolenia – poza szybowcowymi, również spadochronowe – to niejedyne działania realizowane na lotnisku. W sierpniu zawitają do nas lotnicy z grupy rekonstrukcyjnej Retro Sky Team, z kolei w przedostatni weekend wakacji (23-24.08), zapraszamy Państwa na „Odlotowy Piknik Lotniczy”, organizowany z inicjatywy Burmistrza Świebodzic Bogdana Kożuchowicza i Towarzystwa Lotniczego w Świebodzicach.

lotnisko swiebodzice (2)

Źródło: UM Świebodzice

Udostępnij:
Oceń ten artykuł

kontakt@terazsudety.pl