Strona głównaAktualnościLetni Bieg Piastów 2017

Letni Bieg Piastów 2017

To bieg górski, ale dla każdego! Zalety naszych tras, dzięki którym Jakuszyce są wśród znakomitych miejsc do uprawiania narciarstwa biegowego, doskonale sprawdzają się podczas biegania na nogach i jazdy na rowerze. Także dlatego warto wziąć udział w ostatni weekend sierpnia w Letnim Biegu Piastów!

 

Zalety tras to łagodne, pofalowane profile, na których w biegu może utrzymać się (bez przechodzenia do marszu) biegacz-amator na średnim poziomie umiejętności. Mocną stroną tras LBP są przepiękne widoki na najładniejsze miejsca Gór Izerskich i Karkonoszy oraz urozmaicona nawierzchnia: od ziemi, trawy, kamieni, drewnianych kładek i korzeni po asfalt.

Jednego możecie być pewni: na naszych trasach w Waszym biegu ciągle coś się będzie działo, na pewno nie będzie nudno! Docenili to uczestnicy ubiegłorocznej edycji, których głosami LBP zajął czwarte miejsce (na ponad 200 biegów górskich) w rankingu portalu www.biegigorskie.pl.  Tę wysoką ocenę traktujemy jako zobowiązanie, by w tym roku poziom organizacyjny był jeszcze wyższy.

Pod względem trudności Letni Bieg Piastów należy do łatwych górskich. Nie ma wspinaczek po stromych podejściach czy brnięcia w grząskim błocie. To zawody do biegania, a nie maszerowania. To zdecydowanie bieg, a nie rajd przygodowy.

Dystanse: 11.5 km, 22 km i 50 km plus rekreacyjny marsz nordic walking na 11 km. Biegi mają swoje nazwy i tu wprowadzamy pewną zmianę. Ponieważ najkrótszy ma ponad 11 km, nie będzie już Jakuszycką Dziesiątką, ale Jakuszycką Jedenastką. 22 km to Jakuszycki Półmaraton, a danie główne – pięćdziesiątka – Jakuszycki Ultramaraton.

Trasy pozostawiamy takie, jak w 2016, gdy zebrały bardzo pochlebne opinie uczestników. Na pewno będzie też – co ważne szczególnie dla ultrasów – wiele punktów żywienionych, obsługiwanych przez wspaniałych wolontariuszy.

Wzbogacimy program dodatkowy i świadczenia – będzie expo, panele dyskusyjne, koszulki techniczne w pakiecie startowym.

Przygotowujemy program rekreacyjny dla dzieci, marsz nordic walking i inne atrakcje, o których będziemy informować na stronie i profilu Letniego Biegu Piastów na facebooku. Generalnie zależy nam na tym, by Letni Bieg Piastów był wydarzeniem dla wszystkich – od rodzin z małymi dziećmi po doświadczonych, wymagających ultramaratończyków.

 

Jeśli ktoś chce przekonać się wcześniej, że warto wybrać się na LBP, niech weźmie udział 6 maja w rekonesansie trasy Jakuszyckiej Jedenastki, a 3 czerwca w podobnym wypróbowaniu szlaku, na którym wytyczyliśmy przebieg Jakuszyckiego Półmaratonu. Udział w rekonesansach jest bezpłatny, nie są wymagane wcześniejsze zgłoszenia.

Regulamin i inne informacje, w tym mapy i miejsce zgłaszania się na wszystkie dystanse, znajdziecie w zakładce Letni Bieg Piastów.

PROGRAM LETNIEGO BIEGU PIASTÓW 2017
Miejsce: Polana Jakuszycka w Szklarskiej Porębie i trasy w Górach Izerskich

 • 26 sierpnia 2017 (sobota)
  Ultramaraton Jakuszycki (50 km), start godzina 9:00.
  Półmaraton Jakuszycki (21 km), start godzina 10:00
  Wyprawa Zuchów (1 km), start godzina 10:20
 • 27 sierpnia 2017 (niedziela)
  Jakuszycka Jedenastka (11 km), start godzina 10:00
  Marsz Nordic Walking (11 km), start godzina 10:15
  Bieg Przedszkolaka (250 m), start godzina 10:30

Wydarzenia towarzyszące:

 1. Występ rapera Jacka MEZO Mejera.
 2. Akcja społeczna „Ratujmy ludzkie życie”:
  • akcja krwiodawstwa,
  • panele dyskusyjne,
  • pokaz pierwszej pomocy.
 3. Plenerowa projekcja filmu.
 4. Koncert.
 5. Biegi dla dzieci (wyprawa zuchów, bieg przedszkolaka).
 6. Gry i zabawy dla dzieci.
 7. Animacje dla dorosłych.
 8. Biathlon laserowy.
 9. Miasteczko strażackie.
 10. Zumba.
 11. Wspólna rozgrzewka.
 12. Konkursy (Poczta Polska, Germaz, Koleje Dolnośląskie).
 13. Zawody na ergonometrze.
 14. Targi Expo.
 15. Pomiary składu ciała – AWF Wrocław.

TRASY:

 • Ultramaraton Jakuszycki – 50 km
 • Półmaraton Jakuszycki – 22 km
 • Jakuszycka Jedenastka – 11 km
 • Marsz Nordic Walking – 11 km
 • Wyprawa Zuchów – 1 km
 • Bieg Przedszkolaka – 250 m

 

Szczegóły, regulaminy, trasy i opłaty na stronie bieg-piastow.pl

Udostępnij:
Oceń ten artykuł

kontakt@terazsudety.pl