Strona głównaAktualnościKwiecień w Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa na Śląsku

Kwiecień w Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa na Śląsku

Kwiecień w Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa na Śląsku zapowiada się szalenie ciekawie, bogaty w wydarzenia, pociągi specjalne oraz specjalne akcje promocyjne i rabatowe.

 • Już 2 kwietnia jeśli jeszcze nie podjęli Państwo decyzji, na jaki cel przekazać 1 proc. podatku, to podpowiedź można znaleźć w Parku Handlowym Auchan Bielany we Wrocławiu. Podczas wydarzenia „Pomagam, bo lubię!” będzie można poznać przedstawicieli Fundacji Ochrony Dziedzictwa Przemysłowego Śląska, której celem jest praktyczna ochrona wybranych obiektów poprzemysłowych, zaprezentowane też będą wybrane eksponaty z Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa na Śląsku oraz będzie okazja do poznania Muzealnego Rozkład Jazdy na 2017 rok.
 • Już w następny weekend akcja  „Polska zobacz więcej – weekend za pół ceny” podczas, której w dniach 31 marca – 2 kwietnia 2017 r. na terenie całego kraju można zwiedzać atrakcje turystyczne w okazyjnych cenach. Odwiedzającym  Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa na Śląsku w Jaworzynie Śląskiej oferujemy bilety na przejazd pociągiem po tzw.Trasie Parowozowej za pół ceny – tj. 5.00 zł / os (sobota oraz niedziela o godzinach 12:00, 14:00 oraz 16:00). Skład naszego pociągu tworzy lokomotywa DEUTZ OMZ 122R 33124 z 1940 r. – najstarsza czynna lokomotywa spalinowa w Polsce oraz wagon letni. W trakcie przejazdu grupie towarzyszy Przewodnik.
  http://muzeumtechniki.pl/weekend-za-pol-ceny-w-muzeum-przemyslu-i-kolejnictwa-na-slasku/
 • Od 1 kwietnia zmieniamy godziny otwarcia Muzeum w weekendy, przedłużając czas otwarcia do godz. 18 00.
  Ponadto w każdy weekend zapraszamy na przejazdy po Trasie Parowozowej o godz. 12:00, 14:00  oraz 16:00
  https://muzeumtechniki.pl/trasa-parowozowa/
 • Od 22 kwietnia już co weekend wznawia swoją działalność Kolejowe Bistro- baru szybkiej obsługi zorganizowanego w stylowym, oryginalnym wagonie barowym PKP z lat 70-tych XX wieku serwujące odwiedzającym oryginalne potrawy wprost z kotła parowozów. https://muzeumtechniki.pl/kolejowe-bistro/
 • Zgodnie z Rocznym Rozkładem Jazdy w 29 kwietnia na tory wyruszy PIAST ŚLĄSKI – Muzealny Pociąg Specjalny z Jaworzyny Śląskiej przez Wrocław, Żmigród, Rawicz, Leszno do Wolsztyna. Pociąg na 24 Paradę Parowozów w Wolsztynie jedną z największych i najstarszych imprez poświęconych lokomotywom parowym… Rezerwacje na pociąg przyjmowane są mailowo rezerwacje@muzeatechniki.pl
  https://muzeumtechniki.pl/rozklad-jazdy-2017/

Przed nami najdłuższa od kilku lat Majówka – która w tym roku może nawet liczyć 9 dni !

Serdecznie zapraszamy do zaplanowania z nami tych wiosennych dni w Jaworzynie Śląskiej na dłużej, dzięki naszej bazie noclegowej:

 • Willa Fischer oferuje 8 stylowych i wygodnych pokoi – 1 i 2 osobowych. Każdy pokój posiada łazienkę oraz dostęp do zaplecza kuchennego oraz ogrodu, a znajduje się 100 metrów od Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa, którego zwiedzenie może być wspaniałym dopełnieniem weekendowego pobytu. https://muzeumtechniki.pl/willa-fischer/
 • Muzealne wagony sypialne dysponuje bazą noclegową (55 miejsc) w stylowych, odrestaurowanych wagonach sypialnych PKP z lat 70-tych XX wieku. Nocleg możliwy jest w przedziałach 1, 2 i 3 osobowych. https://muzeumtechniki.pl/wagony-sypialne/

Długi weekend majowy poświęcony będzie lokomotywą spalinowym – w ramach pikniku plenerowego – DIESEL FEST, podczas tych 9 dni, będziemy prezentować oraz organizować przejazdy zabytkowymi lokomotywami spalinowymi.

Już teraz zachęcamy organizatorów wycieczek szkolnych, przedszkolnych, wakacyjnych oraz biur podróży do zapoznania się ze specjalnym programem zwiedzanianauki połączonej z czynnym odpoczynkiem. Oferta została przygotowana w taki sposób, aby wizyta w Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa na Śląsku dopasowana była do potrzeb różnych grup wiekowych uczniów – od przedszkolaków po młodzież szkół średnich.

https://muzeumtechniki.pl/oferta-dla-szkol/

Z kolejarskimi pozdrowieniami !

Zespół Muzeum

Udostępnij:
Oceń ten artykuł

kontakt@terazsudety.pl