Strona głównaAktualnościKonkurs na świdnicką szopkę bożonarodzeniową

Konkurs na świdnicką szopkę bożonarodzeniową

Muzeum Dawnego Kupiectwa oraz Młodzieżowy Dom Kultury w Świdnicy ogłaszają konkurs otwarty na świdnicką szopkę bożonarodzeniową. Prace konkursowe mogą być wykonywane indywidualnie i grupowo a najciekawsze z nich zostaną nagrodzone i zaprezentowane na wystawie czasowej, zorganizowanej w miesiącach: grudzień 2014 r. oraz styczeń 2015 r. w salach Muzeum Dawnego Kupiectwa.

Uczestnikami konkursu mogą być: dzieci i dorośli, osoby indywidualne i grupy, całe rodziny. Każda szopka będzie musiała zawierać akcenty „świdnickie”. Powinna być to forma przestrzenna wykonana z materiałów dowolnych, mająca charakter rękodzieła, bez użycia elementów gotowych, w której obok elementów związanych z tradycjami świąt Bożego Narodzenia znajdzie się chociaż jeden zminiaturyzowany motyw świdnicki. Szopka powinna być trwała i stabilna, zaopatrzona w metryczkę  przymocowaną trwale do jej boku (wypisaną czytelnie drukowanymi literami i zawierającą: imię i nazwisko autora/autorów pracy), z zaznaczeniem kategorii wiekowej (wiek dziecka lub określenie czy jest to osoba dorosła), sposób kontaktu: telefoniczny, e-mail. Jeżeli pracę zgłosiła szkoła, stowarzyszenie lub inna grupa, oprócz wykazu autorów pracy, należy podać nazwę instytucji oraz imię i nazwisko opiekuna lub osoby prowadzącej. 

Do wygrania jest atrakcyjna nagroda rzeczowa oraz wyróżnienia.

 Organizatorom przyświeca cel stworzenia tradycji „Szopki Świdnickiej” i kontynuowanie tego konkursu w przyszłości,   w jego kolejnych edycjach.

Prace należy składać od 26 listopada do 3 grudnia 2014 r. (za wyjątkiem 29 i 30 listopada) w godz. 10.00- 15.00 w siedzibie Muzeum Dawnego Kupiectwa.

Regulamin i karta zgłoszeniowa

Foto: UM Świdnica

Udostępnij:
Oceń ten artykuł

kontakt@terazsudety.pl