Strona głównaAktualnościKonkurs na autorski przewodnik po Jeleniej Górze

Konkurs na autorski przewodnik po Jeleniej Górze

Prezydent Jeleniej Góry, Marcin Zawiła ogłasza konkurs dla Jeleniogórzan, ale i tych gości, którzy lubią i znają Miasto, by zechcieli stworzyć wspólnie „autorski przewodnik po ulubionych/magicznych/malowniczych miejscach”.

Autorski – znaczy niekonwencjonalny. O ile każdy turysta wie, a przynajmniej łatwo może się dowiedzieć, jak trafić do muzeów, kościołów i zabytkowych obiektów, czy atrakcyjnych, opisanych w przewodnikach miejsc, to trudno mu będzie znaleźć coś drobnego.

Ciekawy zakątek, oryginalny detal, który warto zobaczyć, ciekawy widok z….

– Chciałbym – powiedział Marcin Zawiła – by powstał taki rodzaj „przewodnia serdecznego”, zupełnie innego od tych, które są wydawane przez specjalistyczne firmy, które „dobrze się znają na swojej pracy i na tym, co chcą widzieć turyści”. Odkryjmy Jelenią Górę nieco inną. Wskażmy miejsca, gdzie zaprowadzilibyśmy i zaprowadzimy swoich gości, którzy przyjadą na wakacje. Wiem, że to niełatwe, ale jestem przekonany, że warto spróbować.

Efektem tego będzie rodzaj elektronicznego przewodnika – „Odkryj moją Jelenią Górę”, który umieścimy na stronie internetowej Miasta i wszystkich portalach mediowych, jeśli one zechcą w tym uczestniczyć.

– Powołam jury, które też będzie oryginalne. Chciałbym, żeby członkami jury były osoby wskazane przez autorów przewodnika.- powiedział Marcin Zawiła. – Oczywiście, kandydaci muszą się godzin na uczestnictwo w pracach jury, uzyskanie zgody pozostawiam osobom zgłaszającym, ale właśnie w ten sposób każdy z zainteresowanych może mieć bezpośredni (jako Autor) i pośredni (jako zgłaszający członka jury) wpływ na ostateczny kształt naszej wspólnej pracy.

Co może być takim miejscem? Zaciszne zakole Bobru, widok na miasto z miejsca, do którego nie docierają wycieczki, architektoniczny detal, który dostrzega niewiele osób…

– Obiecuję – mówi Marcin Zawiła – że jeśli zajdzie potrzeba historycznego czy fotograficznego „dopracowania” takiej notki, to zajmą się tym specjaliści, ale ostatecznie zatwierdzi jej kształt i formę Autor pomysłu, bo to on będzie właścicielem tej idei.

Wszyscy pomysłodawcy, którzy zgłoszą się do tego działania, a efekt ich pracy znajdzie uznanie w oczach społecznego jury, otrzymają nagrody książkowe, a pięć najlepszych, najwyżej ocenione przez jury pomysły zostaną uhonorowane także drobnymi wyróżnieniami finansowymi.

Szczegółowe informacje o konkursie – wkrótce na oficjalnej stronie miasta. Jeżeli już dziś chcecie wyrazić swoje opinie, uwagi czy sugestie piszcie na adres mailowy na adres: strona@jeleniagora.pl

Źródło: UM Jelenia Góra

Udostępnij:
Oceń ten artykuł

kontakt@terazsudety.pl